29.3. 2024 15:54
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Kamery
Marek_T
#41 Vytisknout diskuzi
Přidané 26-01-2012 18:47
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 590
Založený: 17.03.11

[quote]Tarabys napsal:
@Marek Turan > Jak nevíš? GoPro je jasné. Ideálně ve verzi 2 - to jsem Ti dobře poradil co? tongue

Poradil si mi dobre, to som rád.
Len stále ešte riešim "pre" a "proti" kvôli tvaru GoPro......
Keď to zavesím na prilbu, budem vyzerať ako pokazený transformer.... Smile
Upravil Marek_T dne 26-01-2012 18:48
 
albert
#42 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 19:34
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 416
Založený: 26.05.10

Marek, alebo ako ujo Elektrón Grin ak si na tú postavičku spomínaš Wink
 
www.motorestugaborikov.com
Waltr
#43 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 19:37
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

Nesmíš vrzat, a budeš fungující transe...no však víš.
Je někde přehled pro laiky, kde najdu jednoduché rozdíly např, od kdy je to full HD. CHtěl bych se podívat na rozdíly oproti mé klasické kameře na dovolenou. (mini DV)
A jak je to vlastně s využitím těch spešl třeba na dovolenou. Ten tvar a nemožnost koukat na display je asi dost omezující....takže je to vlastně jen doplněk? Co klsické kamery fHD. Jsou trchu větší, a těžší, ale využitelnější, ne?
Co jsem to jenom chtěl....?
 
Marek_T
#44 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 19:43
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 590
Založený: 17.03.11

albert napsal:
Marek, alebo ako ujo Elektrón Grin ak si na tú postavičku spomínaš Wink


Viem o čom je reč, vypátral som to v retro oddelení STV Grin
 
Lubenko
#45 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 19:45
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 151
Založený: 27.05.10

Ja som si prave zadovazil drift HD 1080. http://driftinnov...on-camera/ .Mal som podmienku display a takisto aj dialkove ovladanie spustania a vypinania nahravania. aby som to nemusel furt hladat niekde na prilbe. A konecne je mensia od svojich predchodcov Smile
 
Marek_T
#46 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 19:46
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 590
Založený: 17.03.11

Lubenko napsal:
Ja som si prave zadovazil drift HD 1080. http://driftinnov...on-camera/ .Mal som podmienku display a takisto aj dialkove ovladanie spustania a vypinania nahravania. aby som to nemusel furt hladat niekde na prilbe. A konecne je mensia od svojich predchodcov Smile


Daj konrétne info. Cena, obchod.... Wink
Už som na ňu pár krát pozeral.
Toto je presne tvar, ktorý by mi vyhovoval....len dokúpiť vodotesné púzdro
Upravil Marek_T dne 26-01-2012 19:47
 
qwert
#47 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 19:47
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Waltr napsal:
Nesmíš vrzat, a budeš fungující transe...no však víš.
Je někde přehled pro laiky, kde najdu jednoduché rozdíly např, od kdy je to full HD. CHtěl bych se podívat na rozdíly oproti mé klasické kameře na dovolenou. (mini DV)
A jak je to vlastně s využitím těch spešl třeba na dovolenou. Ten tvar a nemožnost koukat na display je asi dost omezující....takže je to vlastně jen doplněk? Co klsické kamery fHD. Jsou trchu větší, a těžší, ale využitelnější, ne?


Taky si myslím že tyhle kamery jsou jen doplněk.Pokud chci udělat pěkný film potřebuji i klasickou kameru s možností zůmování..Kombinace obou je prima.Vyzkoušeno..thumbs up
 
Marek_T
#48 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 19:49
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 590
Založený: 17.03.11

qwert napsal:
Waltr napsal:
Nesmíš vrzat, a budeš fungující transe...no však víš.
Je někde přehled pro laiky, kde najdu jednoduché rozdíly např, od kdy je to full HD. CHtěl bych se podívat na rozdíly oproti mé klasické kameře na dovolenou. (mini DV)
A jak je to vlastně s využitím těch spešl třeba na dovolenou. Ten tvar a nemožnost koukat na display je asi dost omezující....takže je to vlastně jen doplněk? Co klsické kamery fHD. Jsou trchu větší, a těžší, ale využitelnější, ne?


Taky si myslím že tyhle kamery jsou jen doplněk.Pokud chci udělat pěkný film potřebuji i klasickou kameru s možností zůmování..Kombinace obou je prima.Vyzkoušeno..thumbs up


To je všetko pravda, nepopieram.
Len sa mi už nechce zastavovať každých 10 metrov a tasiť foťák. Aj preto táto forma záznamu..... a časom možno pribalím klasickú kameru...
 
Lubenko
#49 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 19:53
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 151
Založený: 27.05.10

Marek Turan napsal:
Lubenko napsal:
Ja som si prave zadovazil drift HD 1080. http://driftinnov...on-camera/ .Mal som podmienku display a takisto aj dialkove ovladanie spustania a vypinania nahravania. aby som to nemusel furt hladat niekde na prilbe. A konecne je mensia od svojich predchodcov Smile


Daj konrétne info. Cena, obchod.... Wink
Už som na ňu pár krát pozeral.
Toto je presne tvar, ktorý by mi vyhovoval....len dokúpiť vodotesné púzdro


Chces sa ponarat? standardne to je vodotesne proti dazdu ....
 
Marek_T
#50 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 19:59
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 590
Založený: 17.03.11

Lubenko napsal:
Marek Turan napsal:
Lubenko napsal:
Ja som si prave zadovazil drift HD 1080. http://driftinnov...on-camera/ .Mal som podmienku display a takisto aj dialkove ovladanie spustania a vypinania nahravania. aby som to nemusel furt hladat niekde na prilbe. A konecne je mensia od svojich predchodcov Smile


Daj konrétne info. Cena, obchod.... Wink
Už som na ňu pár krát pozeral.
Toto je presne tvar, ktorý by mi vyhovoval....len dokúpiť vodotesné púzdro


Chces sa ponarat? standardne to je vodotesne proti dazdu ....


Ani moc nechcem, ale vždy keď sa snažím plávať, tak to tak dopadne... Grin
 
HonzaGS-SV
#51 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 20:49
Člen

Příspěvek: 36
Založený: 28.12.11

Zoomování je nejčastějí chyba při točení... nikdy to neudržíte, je to prakticky k ničemu, lepší udělat dva jednotlivé záběry, vyvarujete se rozostření, dlouhého přesunu atd... Já točím GoPro za jízdy a statické snímky točím Digi zrcadlovkou... dostanete tím nejkvalitnější záběry, než kdejaká kamera za desítky tisíc... ale jako pokud chcete video které něco ukáže, bude koukatelné tak to chce mnoho kratkých záběru... např. moje video mělo 2,5 hodiny a je sestřiháno do 5 minut... a ano bylo to vždy udělat záběr, zabalit, či přidělat na motorku, ujet dvě zatáčky, vyndat kameru a znovu... a takhle např. na Stelviu cca 15x-20x... http://vimeo.com/...
 
Tarabys
#52 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 20:53
Člen

Příspěvek: 385
Založený: 29.05.10

Waltr napsal:
Je někde přehled pro laiky, kde najdu jednoduché rozdíly např, od kdy je to full HD. CHtěl bych se podívat na rozdíly oproti mé klasické kameře na dovolenou. (mini DV)
A jak je to vlastně s využitím těch spešl třeba na dovolenou. Ten tvar a nemožnost koukat na display je asi dost omezující....takže je to vlastně jen doplněk? Co klsické kamery fHD. Jsou trchu větší, a těžší, ale využitelnější, ne?

Určitě by jsi to někde vygooglil, nebo našel různé články na wikipedii, ale ve stručnosti je to takhle: Tvá miniDV kamera má rozlišení PAL (spíše asi DVD PAL) tj. 720x576 bodů (šířkaxvýška) (mj. je to rozlišení DVD).
V moderní "digi-video-terminologii" se bere PAL jako tzv. SD neboli Standard Definition neboli standardní rozlišení - vše co jen nad rozlišení těchto bodů se bere jako HD neboli High Definition neboli vysoké rozlišení.
Neexistuje přesné určení toho jak má být velké tzv. HD ale u 99% kamer/foťáků se tak označuje to, když točí 1280x720 bodů při poměru stran 16:9 a 1280x960 při poměru stran 4:3.
A pak je už pevný standard fullHD a to je stanoveno přesně na 1920x1080 bodů (respektive 1440x1080, ale tam se do toho plete poměr 4:3 a varianta s poměrem pixelů 1:1,33 atd.).

Pak existují i další video-rozlišení jako 4K, 8K, jejich verze atd., ale to není nic co se běžně vyskytuje mezi lidma...

Nevím jestli to ale je srozumitelné - každopádně závěr je, že fullHD je jen jedno a pevně dané...Wink
----------------------------------
"to je ON, mého srdce Strom..."
Můj web? Tady > www.tarabys.blogs...
 
qwert
#53 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 21:02
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

HonzaGS-SV napsal:
Zoomování je nejčastějí chyba při točení... nikdy to neudržíte, je to prakticky k ničemu, lepší udělat dva jednotlivé záběry, vyvarujete se rozostření, dlouhého přesunu atd... Já točím GoPro za jízdy a statické snímky točím Digi zrcadlovkou... dostanete tím nejkvalitnější záběry, než kdejaká kamera za desítky tisíc... ale jako pokud chcete video které něco ukáže, bude koukatelné tak to chce mnoho kratkých záběru... např. moje video mělo 2,5 hodiny a je sestřiháno do 5 minut... a ano bylo to vždy udělat záběr, zabalit, či přidělat na motorku, ujet dvě zatáčky, vyndat kameru a znovu... a takhle např. na Stelviu cca 15x-20x... http://vimeo.com/...


Zoomování není chyba pokud to umíš nebo si pomůžeš stativem.Jakou používáš tu digi zrcadlovku,vypadá to dobře..
 
HonzaGS-SV
#54 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 21:36
Člen

Příspěvek: 36
Založený: 28.12.11

qwert: Canon EOS 550D (s profi sklem Canon EF 17-40mm f/4L USM)

jinak i se stativem to moc dobře neuděláš.. s foťákem prakticky 100% to neuděláš... (musíš ostřit a zoomovat) vždy dojde k rozostření při přeostření... a manuálně je to prakticky nemožný dělat oboje... a kamera, tam některé trpí podobným efektem... Hlavní ale je, že ten záběr je k ničemu... to oddalování je zbytečné a jen prodlužuje záběr...
Upravil HonzaGS-SV dne 26-01-2012 21:38
 
Traverz
#55 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 22:24
Člen

Příspěvek: 23
Založený: 04.01.12

HonzaGS-SV napsal:
qwert: Canon EOS 550D (s profi sklem Canon EF 17-40mm f/4L USM)

jinak i se stativem to moc dobře neuděláš.. s foťákem prakticky 100% to neuděláš... (musíš ostřit a zoomovat) vždy dojde k rozostření při přeostření... a manuálně je to prakticky nemožný dělat oboje... a kamera, tam některé trpí podobným efektem... Hlavní ale je, že ten záběr je k ničemu... to oddalování je zbytečné a jen prodlužuje záběr...

Pokud uz zabihas do obecneho toceni a nikoli jen do toceni za pohybu, uplne s Tebou nesouhlasim. Pokud stojis a nataci se pohyblivy predmet, tak se zumovani leckdy proste neubranis. A kratke sekvence jsou sice prima, ale leckdy jde prave o zachyceni "celistvosti" toceneho pohybu, nez o to jestli to je vse perfektne ostre.
 
xxxdevil
#56 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 26-01-2012 23:45
Člen

Příspěvek: 43
Založený: 17.09.10

qwert napsal:


Zoomování není chyba pokud to umíš nebo si pomůžeš stativem.Jakou používáš tu digi zrcadlovku,vypadá to dobře..


To jsem takhle byl na kursu jak natacet kamerou a snad prvni vec co do nas tloukli je, ze zakladni chyba zacatecniku je zoomovani. Zkus se podivat na nejaky profi video, zadny zoomovani tak nikdy nebude,proste strih a novej zaber.
Toz takovej byl nazor od profiku Wink
Upravil xxxdevil dne 26-01-2012 23:46
 
HonzaGS-SV
#57 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 27-01-2012 06:37
Člen

Příspěvek: 36
Založený: 28.12.11

mám naprosto stejný názor Smile v 99% procentech případů se dá zoomování vyvarovat...
 
marvy
#58 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 27-01-2012 12:15
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 262
Založený: 24.02.11

Nakonec jsem dal trochu na váš názor Smile a koupil Gopro HD Motorsport.
Myslím, že i za slušnou cenu. http://www.mirone...+dp162118/
Tak uvidíme, jak to půjde.
 
http://marvysweb.blogspot.com/
Tarabys
#59 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 27-01-2012 14:41
Člen

Příspěvek: 385
Založený: 29.05.10

@marvy > myslím, že budeš spokojen...thumbs up
----------------------------------
"to je ON, mého srdce Strom..."
Můj web? Tady > www.tarabys.blogs...
 
3X
#60 Vytisknout diskuzi
Kamery
Přidané 27-01-2012 14:58
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

mám Drift HD170 a neměnil bych thumbs up

dálkové ovládání, možnost přehrát záběr na displeji a stativový závit. Vodotěsnost v dešti a sněžení OK. Možnost stálého napájení přes USB (pokud nepršípray) a otočná čočka až o 300°.
Co si více přát? Wink
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 55

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.15 sekund 356,182,898 návštěv