28.3. 2024 11:09
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: CESTOVÁNÍ - motocykly :: JAPONSKÉ ZNAČKY
 Tisk diskuze
Afrika bude!!!
TomasTT
Přidané 09-02-2016 18:24
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Klim dnes uvedl na trh speciální edici oblečení Africa Twin...

http://www.tourat...imu--.html

'https://2.bp.blogspot.com/-NzcpYQyvIXE/VroaBCA-pWI/AAAAAAABiZU/Gv5FJmfM1yg/s1600/AT-1600x1600.jpg'
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
PetrAT
Afrika bude!!!
Přidané 09-02-2016 21:18
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

Pěkné
Latitud asi marketingově správná volba
Ale podle mě moc tlusté oblečení. Vhodné někam na Nordkapp
Mě by se k AT více hodil odlehčený a lépe odvětraný Overland

 
TomasTT
Afrika bude!!!
Přidané 09-02-2016 23:42
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

PetrAT:
Ne!
Latitude je 2-vrstvý cordurový laminát stejně jako jako Overland. Materiál je prakticky stejně tlustý jako (u nás) velmi rozšířený a populární Traverse. Overland je víceméně Traverse s pár chrániči v kapsách (Traverse se prodává bez chráničů). Latitude je konstrukcí víc podobný starému Badlands.
Latitude má mnohem lepší ventilaci než Overland. Má dva ventilační otvory vpředu na těle, dva na rukávech a výfuk na zádech. Overland nemá vůbec odvětraný rukávy. Takže je to přesně naopak.
Navíc Latitude je skutečná bunda k okamžitému použití, Overland je převlek přes nějakou chráničovou vestu nebo páteřák s lokty a rameny D3O. Prakticky o něj není vůbec zájem, protože kdo má chráničovou košili (pochopitelně včetně chráničů loktů a ramen) tak nepotřebuje kupovat zbytečně vložené v Overlandu a koupí si levnější Traverse. Ventilace je o polovinu horší, střih taky - Overland je prostě jen kratší bunda bez možnosti utažení v pase, Latitude je dlouhá cestovní bunda s páskem v pase. Kalhoty jsou si hodně podobné ale bundy fakt ne.
Mám ty bundy na krámě (pochopitelně Latitude v té AT verzi ještě ne, to nemá nikdo), takže se na to můžeš klidně podívat až pojedeš někdy kolem ale jsou to naprosto odlišné kategorie.

Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
PetrAT
Afrika bude!!!
Přidané 09-02-2016 23:55
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

sorry , neuvedl jsem
platilo to ke kalhotám (obojí mám doma )
každému může vyhovovat něco jiného
jako plus jejich gatí vidím to, že se skutečně dají dát přes skutečnou krosovou botu
Upravil PetrAT dne 09-02-2016 23:56
 
TomasTT
Afrika bude!!!
Přidané 10-02-2016 00:32
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

PetrAT: aha. Nicméně i tak ten nový model Latitude je hodně lehčí než ten předchozí a nejsou tam už ty panely z podivného materiálu, který podle nás nebyla Cordura ale nějaký nylon.
Kalhoty jsou skoro jako přes kopírák, overland má delší část vnitřních stehen koženou, latitude to má jen do poloviny délky. Ale zase to zakončení má podstatně lepší pro delší cestování v dešti (a hlavně s nižšími botami) - jde to zapnout až dolů zipem a stáhnout i druky, Overland tam má jen sucháč, který proteče. A Latitude má líp zpracovaný pas. Nemám tady už žádné staré overlandy, jen to, co přišlo vloni ke konci roku a nevím, jestli předtím nebyly šité jinak. Každopádně bunda 2015 a 2016 se liší fakt zásadně.

Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
TomasTT
Afrika bude!!!
Přidané 11-02-2016 01:16
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Jen pro info z FB skupiny ...

Honda Francie - prodeje v lednu: 393ks (z toho 170 demo motorek dealerů).
204 s manuální , 189 s DCT
Pro srovnání - BMW ve Francii prodalo v lednu 236ks 1200GS

Každopádně je z toho vidět, jaké to jsou trhy - jestli se nemýlím, tak u nás dostanou letos na prodej 80ks? Někde jsem to slyšel..

Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
maraXRV
Afrika bude!!!
Přidané 11-02-2016 16:45
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 290
Založený: 25.10.11

Když bych prodal ledvinu, tak 81 Grin
Enduro musí bejt apoň trochu od bahna
 
qwert
Afrika bude!!!
Přidané 11-02-2016 17:08
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

TomasTT napsal:
Jen pro info z FB skupiny ...

Honda Francie - prodeje v lednu: 393ks (z toho 170 demo motorek dealerů).
204 s manuální , 189 s DCT
Pro srovnání - BMW ve Francii prodalo v lednu 236ks 1200GS

Každopádně je z toho vidět, jaké to jsou trhy - jestli se nemýlím, tak u nás dostanou letos na prodej 80ks? Někde jsem to slyšel..


Já jsem někde slyšel že se jich u nás prodalo už 60..I hitchcock si ji zkoušel ale prý nemá koule a brzy by ji uštval a tak jde do 1190adv..Grin
'http://i68.tinypic.com/a0ig0m.jpg'
 
TomasTT
Afrika bude!!!
Přidané 11-02-2016 18:14
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Těch 80 mělo snad být počet, co dostali pro ČR k prodeji...
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
abbe Faria
Afrika bude!!!
Přidané 11-02-2016 20:57
Člen

Příspěvek: 109
Založený: 23.03.15

Mě zajímá proč se: "Někdo od Touratech" tak strašně zájímá o afriku.????
Snad prodejní boom....???
Vždycky se touratech držel osvědčené koncepce BMW.
Múže mi to tady někdo vysvětlit???
 
TomasTT
Afrika bude!!!
Přidané 12-02-2016 00:09
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

abbe Faria:
a ) Protože se nám líbí. Já sám jí mám objednanou a další kus jako demo na prodejnu
b ) na ní děláme celkem mraky věcí a je to momentálně nejobjednávanější zboží celosvětově
c ) spolupracujeme na nějakých aktivitách s dovozcem a zastoupením CE ve Vídni a mimochodem pánové z obou si objednali naše doplňky na své vlastní motorky
d ) když se podíváš na posledních asi tak deset let do katalogů Touratech, tak asi budeš překvapený, že tam najdeš spoustu dílů na jiné motorky než BMW.
e ) zajímají nás všechny motorky, na které můžeme dodávat nějaké doplňky, oblečení (viz předchozí zpráva o speciální edici Klim Latitude) atd. Pro Hondu jsme toho už několik let fakt moc dodávat nemohli a prodeje na staré AT, to je asi podobné jako prodeje na R100GS, R1100GS nebo LC4 epod. Prostě nikdo si nekoupí nové kufry na starou motorku. A na Varadero, Crosstourera se prodalo tam pár kufrů, tam nějaký drobnosti a to je všechno. Nebyly to motorky, které by nás konkrétně zajímaly. My máme rádi motorky, se kterýma se dá jezdit nejen daleko ale i mimo silnice a skutečně až do uvedení nové Afriky nebylo nic, co by nás nějak moc zajímalo.
f ) náš mechanik je celkem fanatik do všeho s logem Honda
g ) Touratech měl prototypy nové AT už vloni v létě a prototyp bez motoru ještě dřív. Honda by chtěla, aby pro ně dělali OEM díly (výroba TTAG výhradně pro Hondu a prodávalo by se to s logem Honda - stejně jak vyrábí pro BMW, KTM nebo teď pro Ducati Performance). V tom momentu je to pro všechny zastoupení Touratechu mrtvá věc, protože když třeba šusplech bude nabízet Honda přímo, tak ho nebudeme mít vůbec v nabídce. Touratech zatím řekl že OEM pro ně dělat nebudou ale víme, že to je především z kapacitních důvodů a až letos v létě otevřou novou továrnu, tak si myslím, že se domluví. Ćímž sice obchodně přijdeme o možnost něco prodávat ale zase by to ukázalo že ti výrobci umí spolupracovat, když už nestačí to, že jako jedinému výrobci doplňků na světě dodali ty prototypy aby si mohli navrhnout a vyzkoušet všechno předtím, než to viděli všichni ostatní poprvé.
h ) asi ti to uniklo ale letos jsem zaplatil do všech moto katalogů celostránkové inzeráty ne s BMW ani s KTM ale právě s Afrikou. Považuju jí koncepčně za opravdovou adventure motorku a to byl i důvod, proč jsem se rozhodl, že si jí koupím.

A jen na doplnění, Touratech měl díly na AT v nabídce vždycky a nikdy je z katalogů nevyřadil. Možná toho nebylo tolik jako na BMW ale to trošku souvisí s tím, co všechno ta která motorka potřebuje nebo nepotřebuje vylepšit ale vždycky jsme měli zavazadla, sedla, ochranné díly, světla...
Nepamatuju si, kdy ty které doplňky na staré motorky zařadili ale bylo to určitě dávno předtím, než jsme s nimi začali spolupracovat (12 let).
Doufám, že to ale stačí na odpověď, proč se "někdo z touratechu" zajímá o AT.


'http://touratech.sk/assets/Uploads/_resampled/FullSize-Honda-XRV750-Africa-Twin-by-Touratech.jpg'

Víc mě toho momentálně nenapadá a doufám, že to bude stačit.
Upravil TomasTT dne 12-02-2016 02:12
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
abbe Faria
Afrika bude!!!
Přidané 12-02-2016 07:46
Člen

Příspěvek: 109
Založený: 23.03.15

Ok díky za vysvětlení Wink
Takže je to tak jak jsem psal očekáváte prodejní boom a zároveň se Vám v Touratechu líbí.
Mě je jen divné proč honda dala přednostně šanci pouze Touratechu na výrobu doplňků a jiní výrobci musí čekat.Ale to se doufám během pár let srovná a bude konkureční prostředí tak jak má být.
Jinak můj názor na padací rámy-řekl bych že je to nešťastné řešení a určitě bych si ho nepořídil.
Vašemu mechanikovi fandím asi ví proč je mechanikemthumbs up
Upravil abbe Faria dne 12-02-2016 07:53
 
bartus
Afrika bude!!!
Přidané 12-02-2016 07:55
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 707
Založený: 11.07.10

neřekl bych, že jiní výrobci musí čekat Grin

saycheese http://www.bighus...
Upravil bartus dne 12-02-2016 08:00
www.bartus.eu - padací rámy a nosiče kufrů na zakázku
 
www.bartus.eu
Xpat
Afrika bude!!!
Přidané 12-02-2016 11:02
Člen

Příspěvek: 124
Založený: 20.02.15

Tohle mi prijde jak nejlepsi video z toho vypusteni AT v JAR. Rika to jak to je a taky na tom trochu jede - ten zbytek co jsem videl byl jak vylet na Kokorin, nepochybne zblizka hlidano Honda policii:

YouTube Video


https://www.youtu...uetRPaZXEs
Upravil Xpat dne 12-02-2016 11:04
 
brzda
Afrika bude!!!
Přidané 12-02-2016 13:35
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 13
Založený: 16.09.14

V posledním Motocyklu je taky článek z tohoto testování v Africe. Co mě dost překvapuje, je to, že se všichni testující téměř shodují v hodnocení verze s DCT - a sice, že je velice příjemně překvapila hlavně off road.....
 
Xpat
Afrika bude!!!
Přidané 12-02-2016 13:54
Člen

Příspěvek: 124
Založený: 20.02.15

Me to neprekvapuje - kdyz jsem utahanej po 100kach km v pisku treba v Namibii, tak to tam taky kopu bez spojky. A pokud clovek nemusi treba v tezkym pisecnym double tracku porad resit jestli tam ma spravny kvalt, tak to hodne ulehci zivot.

Nicmene pokud bych si AT kupoval (coz nebudu, pac je to pro me jezdeni nepouzitelna tezka krava), tak bych ji stejne kupoval holou bez techto hyblatek. A spis bych do toho strcil Rekluse se spojkovou packou furt na miste pro overdrive (kdyz to clovek potrebuje trochu nakopnout).
 
TomasTT
Afrika bude!!!
Přidané 12-02-2016 14:05
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

abbe Faria napsal:
Ok díky za vysvětlení Wink
Takže je to tak jak jsem psal očekáváte prodejní boom a zároveň se Vám v Touratechu líbí.
Mě je jen divné proč honda dala přednostně šanci pouze Touratechu na výrobu doplňků a jiní výrobci musí čekat.Ale to se doufám během pár let srovná a bude konkureční prostředí tak jak má být.
Jinak můj názor na padací rámy-řekl bych že je to nešťastné řešení a určitě bych si ho nepořídil.
Vašemu mechanikovi fandím asi ví proč je mechanikemthumbs up


Konkurenční prostředí existuje už dávno. Všichni výrobci můžou dělat co uznají za vhodné a zcela jistě jednali s Hondou taky. Proč se Honda rozhodla spolupracovat s TTAG na nějaké exkluzivní úrovni, to je otázka pro Hondu. Nám jen řekli, že Honda výslovně chce OEM spolupráci a sama nabídla určitý podmínky. Tak asi vědí, co komu nabízejí a proč.

Padáky - nevím přesně, co na nich považuješ za nešťastné a je to zcela správně tvoje volba, co se pořídíš a co ne. Mě přijdou jako šílené ty OEM od Hondy.
TomasTT přiložený následující obrázek:


[85.64Kb]
Upravil TomasTT dne 12-02-2016 15:48
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
blejdamint
Afrika bude!!!
Přidané 12-02-2016 17:02
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

A tolik lidi to resilo jak je to tezky a ted je to nejprodavanejsi motorka a ceka se na to, ctvrt tuny tezka motorka, to uz je jak baworak, a jeste ty kufry a vsecko to bude vazit 3 metraky bez posadkyGrin,to je takovej hnus.helplesspripomina mi to HD, kvalitni zelezo z Milvokiiiiiii, jeste tam chybi radio s reprakama, ale lidi ne, oni to budou kupovat misto aby je ignorovali takovym pokusem, a jeste ten nazev CRFfinger
blejdamintxr650r
 
qwert
Afrika bude!!!
Přidané 12-02-2016 17:34
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

S stejně dopadla i KTM.1290 to je teprv hnus..Ale lidi takové věci asi chtějí..
 
TomasTT
Afrika bude!!!
Přidané 12-02-2016 17:44
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

blejdamint: ano, je to těžká kráva, stejně jako většina dvouválcových cestovních endur za posledních x let. Ale v té obyčejné verzi tam není žádná nesmyslná elektronika, koncepce je dobrá pro použití i na pistách (klasický vidle, průměry ráfků..). Nějaký kilo se určitě sundá s výměnou výfuku.
Kufry samy o sobě váží 3.5kg každej. Těžký jsou spíš ty věci, co se tam vozí, když se s tím cestuje. Já třeba jeden kufr v pohodě zaplním jen fotografickou výbavou. Potřebuješ dát někam věci na vaření, nabíječky, nějaké nářadí, kompresor, větší lékárničku atd. Jde jet nalehko ale na rozdíl o některých jiných motorek jde jet i s nákladem třeba na měsíc, dva, šest...
Většina lidí na delší dobu nedokáže jet s malou taškou na zadním nosiči v jednom prádle, s jedním náhradním tričkem a žabkama. Pochopitelně by bylo lepší, kdyby to vážilo 150kg ale pochybuju o tom, že se to dá vyrábět, když přibližně na téhle váze je KTM 690 jednoválec bez kokpitu a bez ABS a myslím že bez splnění EURO4. Ono to trošku souvisí i s tou legislativou - dneska nejde vyrábět motorku tak, jak dřív, prostě by to nesmělo na silnici.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 32

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.50 sekund 355,895,105 návštěv