25.4. 2024 01:47
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Čím mažete řetěz?
ivan66
#41 Vytisknout diskuzi
Přidané 21-01-2015 20:52
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1415
Založený: 12.06.10

A tak mě napadá, je motoblb nadávka?
Nerad bych tě urážel Frown
 
motoblb
#42 Vytisknout diskuzi
Čím mažete řetěz?
Přidané 21-01-2015 20:58
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1277
Založený: 15.05.10

Tady něco málo o mazání a údržbě.Pokud by to bylo špatně ,neberte tento přípěvek vážně.http://www.abmoto...etezu.html
Upravil motoblb dne 21-01-2015 21:00
www.motodilyhavirov.cz
 
http://www.motodilyhavirov.cz/
Barney
#43 Vytisknout diskuzi
Čím mažete řetěz?
Přidané 21-01-2015 21:08
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1102
Založený: 02.05.10

Jedno zajímavé video k řetězům...

[youtube]http://youtu.be/u6ZsWwQ072E[/youtube]
Upravil Barney dne 21-01-2015 21:08
„Jedeme zkratkou pánové. Je to sice dál, ale zato horší cesta...“
DR 350 S
 
Marselus
#44 Vytisknout diskuzi
Čím mažete řetěz?
Přidané 21-01-2015 21:15
Člen

Příspěvek: 748
Založený: 11.08.10

motoblb napsal:
Marselus napsal:
motoblb napsal:
petr0604 napsal:
Nevím proč tu někomu nadáváš do ocasů....vždyť si ty řetězy platí každý sám ne? Každý kdo chce ať se vyjádří k tématu, ale ať si maže čím uzná za vhodné.

K tématu: na čištění odmašťovač na brzdy nebo Castrol Chain Cleaner. Na mazání Castrol Chain Lube. Zkoušel jsem i Q8 ale ten o dost víc odlétával oproti Castrolu.
Nepleť si prosím ocase s č.rá.em.ocas není dle mně nadávka comfort,ale vyplodit takový grc,že nemazat mně opravdu dokázalo nadzvednout....


Trochu čti než něco zase vypotíš. Nepsal jsem nemazat . A taky důvod proč to pro mě nemělo důvod. Ve většině případů to rozhodně bude mít smysl.
Aha tak dobře,budeme tedy slovičkařit-nemažu a najez bude stejný jako když mažu.Teď mi prosím vysvětli ten smysl nemazání,nepiš hlavně že to píská a je tě slyšet,důvod který si k tomu měl pro tvé testy mně nezajímá,zajímají mně podstatné věci.Wink


Žádný test . Prostě jsem si řekl že mazání jednou nebudu řešit a uvidím. Víc vtom nehledej . Nic mi nepískalo jak píšes a najel jsem v rámci tisíců km stejně jak už jsem psal. Nevyhledavam bláto . Nemám na to ani pneu ani stroj, takže drtivá většina asfalt + sem tam šotoliny . Toť vše.Wink
Upravil Marselus dne 21-01-2015 21:16
www.marselus.com
Výroba motodoplňků
 
Barney
#45 Vytisknout diskuzi
Čím mažete řetěz?
Přidané 21-01-2015 21:18
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1102
Založený: 02.05.10

Řetěz je přece to jediné co přenáší výkon z motoru na zadní kolo. Nevidím důvod proč nemazat a zvyšovat tak tření a ztráty. Ale každý jak uzná za vhodné. Cool
„Jedeme zkratkou pánové. Je to sice dál, ale zato horší cesta...“
DR 350 S
 
Marselus
#46 Vytisknout diskuzi
Čím mažete řetěz?
Přidané 21-01-2015 21:34
Člen

Příspěvek: 748
Založený: 11.08.10

barney napsal:
Řetěz je přece to jediné co přenáší výkon z motoru na zadní kolo. Nevidím důvod proč nemazat a zvyšovat tak tření a ztráty. Ale každý jak uzná za vhodné. Cool


Naprosto souhlasím ,proto mě fakt překvapilo, že jsem najel stejné km. Vždycky jsem řetěz mazal a pak jsem se setkal s názorem že to někdo zkoušel a taky byl rozdíl naprosto minimální a mi se to v podstatě potvrdilo.
Upravil Marselus dne 21-01-2015 21:36
www.marselus.com
Výroba motodoplňků
 
PetrAT
#47 Vytisknout diskuzi
Čím mažete řetěz?
Přidané 21-01-2015 21:42
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

barney napsal:
Řetěz je přece to jediné co přenáší výkon z motoru na zadní kolo. Nevidím důvod proč nemazat a zvyšovat tak tření a ztráty. Ale každý jak uzná za vhodné. Cool


Asi někam do písku to nemá smysl
Ale byl jsem překvapený, když jsem zjistil, že motokrosaři mažou "suchým sprejem "
Akorát nekupují předražené PDL
Ale suché mazání vyrábějí i jiné firmy pro průmyslové využití
A pro krosení to těm klukům asi vyhovuje
 
PetrAT
#48 Vytisknout diskuzi
Čím mažete řetěz?
Přidané 21-01-2015 21:44
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

Marselus napsal:
Naprosto souhlasím ,proto mě fakt překvapilo, že jsem najel stejné km. Vždycky jsem řetěz mazal a pak jsem se setkal s názorem že to někdo zkoušel a taky byl rozdíl naprosto minimální a mi se to v podstatě potvrdilo.


To by se asi musely přímo porovnat ozubená kola mezi sebou a stav článků
Je možné že najedeš stejné kilometry
Trinidad o nemazání hovořil už dávno

Mě by ale vadilo, že musím poslouchat to naříkání suchého řetězu
 
Barney
#49 Vytisknout diskuzi
Čím mažete řetěz?
Přidané 21-01-2015 21:53
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1102
Založený: 02.05.10

PetrAT> To suché mazivo pro průmysl mě zajímá. Nevíš co přesně používají? PDL je drahé.
Upravil Barney dne 21-01-2015 21:58
„Jedeme zkratkou pánové. Je to sice dál, ale zato horší cesta...“
DR 350 S
 
Marselus
#50 Vytisknout diskuzi
Čím mažete řetěz?
Přidané 21-01-2015 22:04
Člen

Příspěvek: 748
Založený: 11.08.10

PetrAT napsal:
Marselus napsal:
Naprosto souhlasím ,proto mě fakt překvapilo, že jsem najel stejné km. Vždycky jsem řetěz mazal a pak jsem se setkal s názorem že to někdo zkoušel a taky byl rozdíl naprosto minimální a mi se to v podstatě potvrdilo.


To by se asi musely přímo porovnat ozubená kola mezi sebou a stav článků
Je možné že najedeš stejné kilometry
Trinidad o nemazání hovořil už dávno

Mě by ale vadilo, že musím poslouchat to naříkání suchého řetězu


To máš Peťo pravdu a docela by mě to zajímalo . Naříkání řetězu jsem moc neslyšel ,protože kde vyrazíme tam většinou lije Grin
www.marselus.com
Výroba motodoplňků
 
PetrAT
#51 Vytisknout diskuzi
Čím mažete řetěz?
Přidané 21-01-2015 22:22
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

barney napsal:
PetrAT> To suché mazivo pro průmysl mě zajímá. Nevíš co přesně používají? PDL je drahé.


pohledej u Ploberger, Wurth atd atd...
Já měl doma asi to byl ten Ploberger (nechci kecat). Možná bych ještě našel pixlu
Výdrž na cestě 250-300 km
S PDL jsem najel 400 km
Ale cena proti PDL skoro poloviční !!
Jediné, že to mělo v sobě bílé barvivo, aby bylo vidět kde to je mázlé
Tak po stříknutí byl řetěz bílý Smile
Ale je to použitelné řešení
 
blejdamint
#52 Vytisknout diskuzi
Čím mažete řetěz?
Přidané 21-01-2015 22:24
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

barney napsal:
PetrAT> To suché mazivo pro průmysl mě zajímá. Nevíš co přesně používají? PDL je drahé.


Suche prumyslove mazivo jsem pouzival asi dva roky na Caponordu, najeto na novou řetezku cca 28 tisic ale pak rodej, nic zasadniho na řetezu neprobehlo, cena byla za o,6l ve spreji okolo 140Kc, bral jsem to od borca s prostejova, mel soustu vychytavek na cisteni ochranu rukou a daval mi to za VO ceny, bohuzel nejsem doma abych vam nechal kontakt, ktery mam na fakture, ja jsem byl spokojen uplne se vsim a hlavne to bylo za 60%ceny v obchodech, za me dobre, howk
blejdamintxr650r
 
Barney
#53 Vytisknout diskuzi
Čím mažete řetěz?
Přidané 09-02-2015 11:28
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1102
Založený: 02.05.10

http://www.denbra...cz407.html
Zaujalo mě v krámě... 400ml za 110,-
Asi vyzkouším. thumbs up
„Jedeme zkratkou pánové. Je to sice dál, ale zato horší cesta...“
DR 350 S
 
tyfoza
#54 Vytisknout diskuzi
Čím mažete řetěz?
Přidané 19-03-2015 23:31
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

zajímavá diskuse o mazání mazadlem ELASKON E30
http://motoride.s...;tid=67074
je to už dlouho, takže i testy mazání řetězu a potěšilo mě, že se našli bratia, co se rozhodli mazat pouze tímhle http://www.vazaci...roduct=828 . Já osobně to používám od roku 2011.

info https://drive.goo...5Yzgz/view
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
mark
#55 Vytisknout diskuzi
Čím mažete řetěz?
Přidané 22-03-2015 21:40
Člen

Příspěvek: 2
Založený: 22.03.15

Zajímavé počtení. Tak jsem ještě hledal a našel jsem Ekolube GM1EA tak to zkusim. Údržba řetězu není moje nejsilnější stránka.Nebaví mě čištění.
 
olin
#56 Vytisknout diskuzi
Čím mažete řetěz?
Přidané 04-04-2015 22:37
Člen

Příspěvek: 10
Založený: 02.03.12

Marselus napsal:
barney napsal:
Řetěz je přece to jediné co přenáší výkon z motoru na zadní kolo. Nevidím důvod proč nemazat a zvyšovat tak tření a ztráty. Ale každý jak uzná za vhodné. Cool


Naprosto souhlasím ,proto mě fakt překvapilo, že jsem najel stejné km. Vždycky jsem řetěz mazal a pak jsem se setkal s názorem že to někdo zkoušel a taky byl rozdíl naprosto minimální a mi se to v podstatě potvrdilo.
Něco z historie. V 70létech jsem na tovární ČZ jezdil motocrossy. V té době se tradovalo , že se řetěz vypere v petroleji nebo naftě nechá okapat , otře do sucha a opět nasadí na rozety. Ničím se to nemazalo. Tvrdilo se , že mastný řetěz nachytá prach, písek bláto a to pak vytvoří brusnou pastu která likviduje řetěz. Podotýkám , že se jednalo o bezkroužkové řetězy většinou ČZ
a to při provozu v těžkých terénních podmínkách ale krátkodobě. Jinak na nynějších cestovních endurech je to asi
úplně jinak. Taky používám spreje a stříkám řetěz z vnitřní strany aby odstřik z něho byl co nejmenší.
 
Kareru
#57 Vytisknout diskuzi
Čím mažete řetěz?
Přidané 05-04-2015 08:56
Člen

Příspěvek: 204
Založený: 20.01.11

mark napsal:
Zajímavé počtení. Tak jsem ještě hledal a našel jsem Ekolube GM1EA tak to zkusim. Údržba řetězu není moje nejsilnější stránka.Nebaví mě čištění.


Zkusil jsem ekolube, jak píšeš, zatím zhruba 600km na jedno mazaní a to jsem jel i v dešti, zatím to vypadá na nejlepší co jsem kdy zkoušel na řetěz, ale i na pružiny, skutečně to udělá takový film, kterému se opravdu nechce dolů, za mne thumbs up
 
Hapo
#58 Vytisknout diskuzi
Čím mažete řetěz?
Přidané 29-01-2016 00:01
Člen

Příspěvek: 29
Založený: 03.01.14

To Kareru: Jaké jsou tvé loňské zkušenosti s mazáním řetězu přípravkem Ekolube?. Loni v říjnu jsem s tím taky začal (Ekolube GM 1 EA Fluid), za posledních 1000 km mám namazáno zatím podruhé. Zatím se to jeví velmi dobře, drží to fest a vypadá, že po zatuhnutí (odpaření těkavé složky) se moc nelepí, tzn., že se na to prach moc chytat nebude. Další výhoda je v tom, že při nanášení štětcem (je to velmi tekuté) vůbec nehrozí za****ní okolí jako od spreje (ať se snažíš sebevíc, vždy při aplikaci sprejem něco odlítne do stran a ulpí i na tom, na čem nechceš) a s hlavním stojanem si u toho pohodlně sedíš a jenom pootáčíš zaddním kolem. Čištění řetězu jsem nikdy neřešil, protože to bych fakt nedělal nic jinýho... Za chvíli budu dávat novou řet. sadu, tak uvidím, jak se bude na nový řetěz chytat svinstvo, a to následně odletovat kolem, páč čištění nebudu opět řešit.
 
Kareru
#59 Vytisknout diskuzi
Čím mažete řetěz?
Přidané 29-01-2016 06:29
Člen

Příspěvek: 204
Založený: 20.01.11

Tak nakonec jsem na tom moc nenajel, zhruba 5000, ale nadšení neopadlo, 1000km než se začal lesknout řetěz, 600km za mokra, jediná nevýhoda nezapomenout aplikovat večer a nechat to stát přes noc, myslet si, že deset minut na vyprchání těkavých složek je chyba, po chvíli, jako by tam nic nebylo.
 
blejdamint
#60 Vytisknout diskuzi
Čím mažete řetěz?
Přidané 29-01-2016 08:05
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

jezdim od a/kelly za 90 korun a mazu pred kazdou vyjizdkou, je toho mylsim vic jak pul litru
blejdamintxr650r
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 63

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.07 sekund 359,829,003 návštěv