28.3. 2024 17:01
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Motocykl a STK
Bob600
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 21-04-2016 14:00
Člen

Příspěvek: 16
Založený: 16.01.16

Dovoluji si upozornit na 2.díl série Jak ne/projít s motocyklem STK, věnovaný světlům.

http://www.autoklub.cz/aktualita/1799-motocykl-jak-neprojit-stk-2-dil-svetla.html

Doufám, že jsem tím nezaplevelil fórum a v případě, že je zde již přímo vlákno o STK, omlouvám se a pokusím se následně přesunout. Díky :-)
Příští díl - výčnělky na moto (kufry, držáky, padáky atd.)
 
abbe Faria
#2 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 21-04-2016 20:35
Člen

Příspěvek: 109
Založený: 23.03.15

Já to nečetl. Nějak to rozveďFrown
Druhá serie-čeho spolupráce touratechu s s STK ?
 
Bob600
#3 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 21-04-2016 20:50
Člen

Příspěvek: 16
Založený: 16.01.16

Ne. Je to tom, co na moto je / neni povoleno, jak je to s homologacemi, co po tobe STK muze a nemuze chtit. Tentokrat tema - svetla.
 
abbe Faria
#4 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 21-04-2016 21:37
Člen

Příspěvek: 109
Založený: 23.03.15

[quote]Bob600 napsal:
Ne. Je to tom, co na moto je / neni povoleno, jak je to s homologacemi, co po tobe STK muze a nemuze chtit. Tentokrat tema - svetla.[/quote
A proč se tím stresuješ?
Najeď na STK projdeš a nebo tě vyhoděj ?
 
Bob600
#5 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 21-04-2016 21:57
Člen

Příspěvek: 16
Založený: 16.01.16

Proc myslis,ze se tim stresuji?
 
abbe Faria
#6 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 21-04-2016 22:12
Člen

Příspěvek: 109
Založený: 23.03.15

[quote]Bob600 napsal:
Proc myslis,ze se tim stresuji?[/quote
Vypádá to na technika s STK]thumbs up
 
Bob600
#7 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 22-04-2016 07:33
Člen

Příspěvek: 16
Založený: 16.01.16

Technik z STK? Kdo? Grin
 
radost
#8 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 22-04-2016 08:31
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 107
Založený: 14.04.11

abbe Faria: a proč se ty stresuješ něčím, co tě nezajímá? Buď si přečti článek, nebo to vypusť..
Je to užitečný čtení.. Ne každý má času na zbyt, aby mohl jezdit po STK jenom tak na zkoušku, jestli projde nebo ne !
 
Hadislav
#9 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 22-04-2016 08:48
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 181
Založený: 21.08.13

Včera jsem byl na STK. Cestou jsem si koupil novou lékárničku a sadu pojistek. Dojel tam a když jsem šel na recepci, tak jsem si uvědomil, že jsem ani nekontroloval žárovky. Den před tím jsem zajel na benzinku a wapkou shodil největší kusy bláta a doma pohledal věci, který postupně za loňskou sezónu odpadly (jako kryt řetězu apod). Po najetí na zkušebnu se zjistilo, že mi nesvítí zadní obrysové světlo. Technik mi půjčil šroubovák a za dvacku prodal novou žárovku. Na místě jsem ji vyměnil. Nafotil motorku ze všech stran, vč. štítků a stavu tachometru. Zkontroloval rozměry pneumatik (ráfku Excel 1,6" místo 1,85" nevěnoval vůbec žádnou pozornost). Takže je zbytečný stresovat. Šel jsem bez známostí jen dle referencí na Googlu. Jediný co je strašný, tak poslední STK mě stála 240Kč a teď to bylo za 550Kč. Jen kvůli tomu fotografování. Shock
 
Bob600
#10 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 22-04-2016 09:48
Člen

Příspěvek: 16
Založený: 16.01.16

jsem rád, že mi někdo rozumí. Ten článek je o tom, co říkají předpisy, ve zhuštěné formě a snad pochopitelnou češtinou. Není to o tom, že vás kdekdo na STK/při silniční kontrole vykostí. Vždy je to o konkrétním člověku při kontrole, o konkrétní STK. Nicméně, budoucnost je taková, že se postupy budou sjednocovat.. Chtěl jsem, aby na jednom místě pro toho, kdo má zájem (ne tedy povinně helpless ) byla šance zjistit, jak se na tu kterou úpravu dívá legislativa, kdy máte šanci se proti nějakému úřednímu rozhodnutí bránit a kdy budete v jiném případě tahat za kratší kus provazu. Já to nikomu nevnucuji a nestraším tím.
 
abbe Faria
#11 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 22-04-2016 15:34
Člen

Příspěvek: 109
Založený: 23.03.15

radost napsal:
abbe Faria: a proč se ty stresuješ něčím, co tě nezajímá? Buď si přečti článek, nebo to vypusť..
Je to užitečný čtení.. Ne každý má času na zbyt, aby mohl jezdit po STK jenom tak na zkoušku, jestli projde nebo ne !

Já se nestresuji jsou toho plný noviny články atd, atd.
Kdo se v tom má vyznat.Některé STK tak jiné onak.
Jen si s toho délám srandu.
Příjde mi,že toto forum všichni berou strašně vážně.argue
Trochu nadhledu a srandy.
Kupříkladu já. Zvýšení řidítek,výfuk E má nemám papír
Zadní kolo v techničáku rozměr kterej honda nikdy nedělala...na to jsou postupy.
Nosiče kufrů samo domo
Kryt řetězu tuning můj
Mřížka před světlo ..samo sundám
Gumy homologace je tam M-S samolepku nemám má tam být nemá?
A Teď co s tím mám jezdit s tím nebo podle članku ne?
Kašlu na to buďto projdu nebo ne
A z vlastní zkušenosti vím,že s úředním šimlem ne radno si zahrávat.
Upravil abbe Faria dne 22-04-2016 16:06
 
abbe Faria
#12 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 23-04-2016 07:11
Člen

Příspěvek: 109
Založený: 23.03.15

Tak jsem ten článek o světlech přečetl.
Podle toho co tam píšou nesmí být na moto namontováno více jak 2dálková světla a jedno mlhové.
S toho mi vyplývá,že motocykly typu afrika twin 750,honda varadero,aprilia caponord,asi i suzuki V strom nesmí mít žádná další přidavná světla buď a nebo pouze 1 mlhové a to zřejmě v ose moto což jsem ještě neviděl a vypadalo by to hrozně.
Normálně se s přídavnými světly prochází když mají homologaci.
Tak a teď mi řekněte k čemu jsou ty články dobrý.Grin
Upravil abbe Faria dne 23-04-2016 07:13
 
Wan-Chuan
#13 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 23-04-2016 07:27
Člen

Příspěvek: 59
Založený: 21.10.15

abbe Faria...

Dobrý jsou asi tak jako jejich informace v první čísti. FIM pneu homologovaná pro sinice prej nesmí na silnic... hmm

Nebyl jsem línej a zastavil jsem si po přečtení téhle info, v první části článku u Cajtů na silnici když tam něko stavěli. Odpověď byla jednoduchá.

Ukaž. Má to Éčko homologaci ? má... A máš je zapsaný ve velkém. Máš.. Tak je to v pohodě. čau...

A bylo.

Ve své podstatě v článcích není nic nového pokud jsi rozumě uvažující člověk a né NOrespekt hormonální zhovadilec.
Ikdyž pro některé může být novinkou samotná homologace a její označení "...Éčko..."

Jinak přídavná světla se osvědčila v kombinace 1xmlhové 1x dálkové. Zhasnuté to vypadá stejně = symetricky.

A navíc čím víc tam toho navěsíš = tím víc toho urveš. A v mém případě je to co tejden aspoň jednou...
To ty prachy radši narvu do údržby, servisu a nebo je prožeru...

Wan-Chuan
KRLESS!!!
KRLESS!!!
 
abbe Faria
#14 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 23-04-2016 07:43
Člen

Příspěvek: 109
Založený: 23.03.15

No a o tom právě mluvím.
Ráfky někde řešej někde ne,FIM gumy to samý. Světla to samý. Je to v podstatě úplně stejný jako před tím akorát teď se to strašně nafukuje.
K těm světlům tu kombinaci co píšeš ty, můžeš použít u moto s jedním dálkovým světlometem (BMW,KTM,Tenere660)U moto se dvěma dálovými světly z výroby ale ne podle toho článku.
Upravil abbe Faria dne 23-04-2016 07:46
 
Waca
#15 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 23-04-2016 09:20
Člen

Příspěvek: 138
Založený: 03.06.15

Já byl před měsícem na STK s afrikou kde mám přídavný světla a vše v pohodě, ještě jsem se na ně ptal jestli tam ůžou být a technik prej, noo to bych asi neřešil, takže hodně záleží i na lidech. To samý jak každej strašil že nemám homologovaný padáky, nosiče plexi a pod. Na to vůbec nekoukal. Jen klasika vinko, rozměry gum a funkčnost světel.
 
TomasTT
#16 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 24-04-2016 12:28
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Padáky, nosiče, kryty čehokoliv - pokud to nepřesahuje vnější obrys opsaného obdélníku motorky (řídítka = šířka x předek přední pneu - zadní nosič nebo blatník nebo pneumatika vzadu) a má to minimální rádius hrany, tak to je naprosto v souladu se zákonem. Žádné homologace na tyhle věci neexistují. Ale cokoliv elektrického, tlakového, skleněného... to je věc jiná. Ale rámy všeho druhu fakt neřeš - pokud nejsou širší než řídítka nebo nelezou vpředu/vzadu z obrysu motorky.

Jinak nejde jen o STK. Představ si situaci, kdy tě někdo nabourá a bude tvrdit, že to byla tvoje vina, protože jsi ho oslnil a zjistí se, že máš na motorce nehomologovaný světlo. Tohle vyhraje i ten nejhorší právník. Takže dokud se nic nestane, jde celkem o houby. Policie a potažmo STK kontroluje jen ty hlavní věci (a naštěstí až na vyjímky po lednové a únorové hysterii nechtějí homologaci od stupaček nebo kufrů apod). Ale zákon je tak detailně propracovaný, že fakt může být problém pokud se něco stane a právník protistrany bude chtít...

To, že na světlech a blinkrech má být éčko snad lidi pochopí a proč ho čínský ledky většinou nemají, leckdo zjistí taky, až se bude divit, proč mu třeba nefunguje s puštěným světlem interkom. Ono nejde jen o to, jestli to světlo je určený na tu naší stranu silnice a jestli neoslňuje ale třeba taky o to, jestli regulátor neruší nějaké frekvence.

Jinak bych neřekl že je nějaký hysterie, jen po novém roce STKčka nevěděly co bude, tak radši vyhazovaly každého aby náhodou neudělaly chybu. Pořád se najdou technici, kteří chtějí vidět kontrolku mlhového světla nebo homologaci kufru, který není přišroubovaný s použitím nářadí atd.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
qwert
#17 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 24-04-2016 13:07
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Na SERku mám origo blinkry a není na nich vůbec nic ani ečko..
 
abbe Faria
#18 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 24-04-2016 19:48
Člen

Příspěvek: 109
Založený: 23.03.15

Já taky nemám na blinkrech E jsou to teda repliky od fa. Vicma která dělá blinkry na cokoliv.
Ani na těch co jsem sundal asi origo protože byly styřelé gumy taky E není.
Jestli je zákon propracován do detailu ,proč se nezmiňuje o světlech na denní svícení, existuje i varianta použití tzv. pracovního světla.
Myslím ,že zákon do detailu promyšlen je ,ale má značné díry ,ostatně jako každý zákon v této republice.
A dodatečně se omlouvám za ty mlhovky.Teď jsem to přečetl celé v první fázi článku.. Na motocykl lze namontovat 1 mlhové přední a zadní mlhové světlo v další části napsáno cituji "motocykly mohou být osazeny 1 nebo 2 mlhovými světly ...tak tohle mi hlava nebere.
Upravil abbe Faria dne 24-04-2016 20:20
 
motoblb
#19 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 24-04-2016 21:01
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1277
Založený: 15.05.10

abbe Faria napsal:
Já taky nemám na blinkrech E jsou to teda repliky od fa. Vicma která dělá blinkry na cokoliv.
Ani na těch co jsem sundal asi origo protože byly styřelé gumy taky E není.
Jestli je zákon propracován do detailu ,proč se nezmiňuje o světlech na denní svícení, existuje i varianta použití tzv. pracovního světla.
Myslím ,že zákon do detailu promyšlen je ,ale má značné díry ,ostatně jako každý zákon v této republice.
A dodatečně se omlouvám za ty mlhovky.Teď jsem to přečetl celé v první fázi článku.. Na motocykl lze namontovat 1 mlhové přední a zadní mlhové světlo v další části napsáno cituji "motocykly mohou být osazeny 1 nebo 2 mlhovými světly ...tak tohle mi hlava nebere.
Hodně zvláštní kde si je kupoval?Vicmu dělám a jak blinkry,tak i zrcátka ečko mají..........každou dodávku kus po kuse kontroluji a nikdy nebyl problém.hmm
www.motodilyhavirov.cz
 
http://www.motodilyhavirov.cz/
abbe Faria
#20 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 25-04-2016 10:21
Člen

Příspěvek: 109
Založený: 23.03.15

Máš pravdu E tam je ,ale je tak pidi ,že jsem myslel že je to nálitek při výroběGrin
A mám ještě dotaz teď jsem namontoval plotnu touratech použitou (původně na triumph 800) a přesahuje onen obrys moto vzadu. Plotna nemá homologaci E ani dot. Můžu ji tam mít nebo ne?
Upravil abbe Faria dne 25-04-2016 10:30
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 45

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.16 sekund 355,950,690 návštěv