24.4. 2024 13:01
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Motocykl a STK
Bob600
#21 Vytisknout diskuzi
Přidané 25-04-2016 11:05
Člen

Příspěvek: 16
Založený: 16.01.16

Ad mlhovky - kopíruji: Mlhový světlomet může být jeden nebo 2. Může být namontován nad, pod nebo vedle jiného předního světlometu... Směrnice nejprve jednak říká výčet, jaký světlomet musí nebo může mít motocykl - a pak rozebírá, např. u mlhovek, zda toto doplnění je v jednom či 2 světlometech. Tedy stručně: mlhovky mohou být vpředu 1 nebo 2, vzadu taktéž, může být 1 nebo 2.
Ad dálková - směrnice říká, že mohou být max. 2 dálkové světlomety. Explicitně takto to popisuje - motocykl musí být vybaven dálkovým světlometem (tedy min. 1), dálkových světlometů může být jeden nebo dva. Tečka. Význam - 1 dálkový tam být musí, nejvýše ale dva. Což pro mě osobně znamená, že dle směrnice na Suz.DL650 nemohu dát další přídavné dálkové světlo. V praxi se ale klidně může stát, že na STK projdete (2 dálková + přídavná), protože a) nikdo si toho nevšimne Cool neznají směrnici 2009/67/ES podrobně c) je jim to jedno d) jsou taky motorkáři :-) nebo se ale taky může stát, že vás s tím vyhodí. To už je loterie...
Co se výčnělků týče (tedy padáky, nosiče, kufry) - viz další díl za měsíc
 
abbe Faria
#22 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 25-04-2016 18:35
Člen

Příspěvek: 109
Založený: 23.03.15

Ta směrnice je ale z roku 2009hmm
Ve vyhlášce o provozu na pozemních komunikacíh je uvedeno to co tom článku úplně nahoře pak to ujasňuje asi ta směrnice která platí 7 let. Proč se to rozebírá až v roce 2016?
http://eur-lex.eu...091:CS:PDF
Upravil abbe Faria dne 25-04-2016 18:43
 
abbe Faria
#23 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 28-04-2016 19:53
Člen

Příspěvek: 109
Založený: 23.03.15

Mravokárci založili vlákno a a ani neodpovídájí to je zvláštní ,že by je umlátila realitahmm
 
blejdamint
#24 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 28-04-2016 21:06
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

Jen v kratkosti, nesleduji co pisete ale vcera stk s honda xr 650 r, nafoceno kontrola vsech doplnku hledani magic napisu E, kontrola dle fotek z hondy a konfrontace s modelem, zaver....... uvedte motocykl do puvodniho stavu tzn, demontaz vseho i vyztuh chladicu, to co mi rekli nebudu ani publikovat, takze pouze homo veci nebo s papirem z fabriky, prestavby typu karbon, sklolaminat apod. toz pekne pekne s tema nasema upravama typu ala Dakar je definitivne END, vivat EU je*bu to tu aj s EU. Bahnu zdar












blejdamintxr650r
 
motoblb
#25 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 28-04-2016 21:41
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1277
Založený: 15.05.10

Myslím že se nic krom fotek nezměnilo a záleží koho chytneš.Já byl v pondělí s schadulou,přídavné světla i plexi bez vitamínu E focen,předek,zadek,tachometr,vin a štítek nic víc je nezajímalo.Dnes vfr 750 s remusem a taky to bylo bez problému.....
www.motodilyhavirov.cz
 
http://www.motodilyhavirov.cz/
Barney
#26 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 28-04-2016 21:57
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1102
Založený: 02.05.10

Byl jsem teď s kamarádem co má Intrudera. Vyhodili nás na předkopnutých stupačkách, prohnuté SPZ a chromovaném rámečku SPZ (osvětlení SPZ se prý může odrážet a oslňovat.) hmm

Taky si našel fotky motorky na internetu a porovnával...
Upravil Barney dne 28-04-2016 21:57
„Jedeme zkratkou pánové. Je to sice dál, ale zato horší cesta...“
DR 350 S
 
motoblb
#27 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 29-04-2016 04:34
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1277
Založený: 15.05.10

Barney napsal:
Byl jsem teď s kamarádem co má Intrudera. Vyhodili nás na předkopnutých stupačkách, prohnuté SPZ a chromovaném rámečku SPZ (osvětlení SPZ se prý může odrážet a oslňovat.) hmm

Taky si našel fotky motorky na internetu a porovnával...
hmmtak tady asi zlatí kluci i když mi nedávno czuník psal že jezdím k .... jsem docela zvědavý jak bude přes stk procházet s tím co tam má vše navěšené Grin Jediné co mně tedy překvapilo,bylo,že se vše musí fotit na lince a kdybych tu motorku přivezl na vozíku,musel bych jí složit.....U techniků evidentně platí to pořekadlo s tím psem a holí......
Snad jediný problém měl kamarád na jiné stanici stk než sem byl já a to s nosiči od Bartuse,po sundání nálepek "Bartus" bylo vše ok a mohlo se fotit thumbs up
Upravil motoblb dne 29-04-2016 04:46
www.motodilyhavirov.cz
 
http://www.motodilyhavirov.cz/
bartus
#28 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 29-04-2016 05:53
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 707
Založený: 11.07.10

Maro vidíš a proto už nálepky půl roku nelepím Grin
www.bartus.eu - padací rámy a nosiče kufrů na zakázku
 
www.bartus.eu
petrOV
#29 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 29-04-2016 08:38
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 222
Založený: 14.11.12

jak to tak čtu, tak si říkám, jestli to vůbec zkoušet, když mám na Stromu zvednutý přední blatník Acerbis Supermoto
https://www.gomot...rmoto.html

vypadá to přesně takto
'http://i460.photobucket.com/albums/qq325/crpntr/2009_04270003.jpg'
jdu naštěstí až na podzim, tak si sezonu snad ještě užiju Grin
Upravil petrOV dne 29-04-2016 08:39
 
PetrAT
#30 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 29-04-2016 09:02
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

blejdamint
demontaz vyztuh chladicu

to si děláš kozy ??? Shock
 
TomasTT
#31 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 29-04-2016 09:04
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

abbe Faria napsal:
Máš pravdu E tam je ,ale je tak pidi ,že jsem myslel že je to nálitek při výroběGrin
A mám ještě dotaz teď jsem namontoval plotnu touratech použitou (původně na triumph 800) a přesahuje onen obrys moto vzadu. Plotna nemá homologaci E ani dot. Můžu ji tam mít nebo ne?


Kdyby technik chtěl, tak tě za to může vyhodit. Můžeš to tam mít, pokud tam byla třeba plastová plotna od výrobce a tys jí nahradil stejně dlouhou (přečuhující dozadu) kovovou nebo nosičem topcase apod. Do stran to je fuk (až do šířky řídítek) ale dozadu to nesmí být delší než celková délka motorky tak, jak byla homologovaná. Nosiče, plotny - nemají žádné homologace, neexistuje na to žádný postup jak by jí mohly získat. Jen eventuálně list, že to souhlasí s obecným provedením požadovaným direktivou 2002/24/EC- to znamená hrany.
Většina výrobců motorek, kteří nabízí třeba plastový kufry, mívají homologovaný nějaký typ plotny na jejich vlastní kufr společně s motorkou. Bude to v typovém listě. Takže všechny plotny stejně dlouhé jsou v pořádku, protože nezměníš celkovou délku motorky.
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
Bob600
#32 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 29-04-2016 09:06
Člen

Příspěvek: 16
Založený: 16.01.16

milý Abe Fario, obávám se, že nemůžu sedět u internetu stále. Nicméně, jak vyplývá z jednoho příspěvku výše, opravdu se situace na STK obecně mění a zpřísňuje. Jinak nevím, na co bys rád slyšel odpověď. A trochu mi uniká, proč "mravokárci"... Všem prima den.
 
TomasTT
#33 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 29-04-2016 09:08
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

blejdamint napsal:
Jen v kratkosti, nesleduji co pisete ale vcera stk s honda xr 650 r, nafoceno kontrola vsech doplnku hledani magic napisu E, kontrola dle fotek z hondy a konfrontace s modelem, zaver....... uvedte motocykl do puvodniho stavu tzn, demontaz vseho i vyztuh chladicu, to co mi rekli nebudu ani publikovat, takze pouze homo veci nebo s papirem z fabriky, prestavby typu karbon, sklolaminat apod. toz pekne pekne s tema nasema upravama typu ala Dakar je definitivne END, vivat EU je*bu to tu aj s EU. Bahnu zdar

No když narazíš na ****a, tak po tobě může chtít cokoliv. Ale otázka je, na co má právo a co už jsou jeho výmysly. Tady to je myslím evidentní.
Pak to je na tobě - chci se hádat, vedoucí, prokazování zákonů a nebo jít jinam.
Jsou to fakt nesmysly. Kdybys měl čas, prolítni si ten zákon EU o provozu na pozemních komunikacích a uvidíš, co tam je. NIKDE, naprosto NIKDE není jediný slovo o tom, že bys nesměl změnit třeba kapotáž za jinou z jiného materiálu - jen s vyjímkou, že kdyby bylo cokoliv ze skla, musí to mít CE (ne E). Tady jsi natrefil fakt na ****a.











Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
TomasTT
#34 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 29-04-2016 09:19
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

abbe Faria napsal:
Ta směrnice je ale z roku 2009hmm
Ve vyhlášce o provozu na pozemních komunikacíh je uvedeno to co tom článku úplně nahoře pak to ujasňuje asi ta směrnice která platí 7 let. Proč se to rozebírá až v roce 2016?
http://eur-lex.eu...091:CS:PDF


Některý části zákona jsou ještě starší ale pořád platí.
V roce 2016 se to rozebírá proto, že od nového roku začaly platit nový pravidla na STK a policie dostala rozšíření pravomocí a kouzelnou stostránkovou příručku z CSSD nazvanou "prokazování technicko způsobilosti při silniční kontrole policí čr a neschválené změny motocyklů", kde najdou přesné návody, jak a co na kterém typu motorky kontrolovat a za co prudit.

Takže třeba ten rámeček co psal Barney - strana 42 a 43, popsané naprosto do detailů včetně přesného označení atestu, který musí mít rámeček SPZ jako výbava vozidla se schválenou technickou způsobilostí. Jeho chromovaný to nepochybně neměl. SPZ je jedna z nejrozsáhlejších kapitol, je to tam popsaný absolutně do detailu včetně toho, jak poznat padělané SPZ, na jakých typech motorek a do jakého roku smí být SPZ se šikmými rohy, které SPZ mají a které nemají prolisy, jsou tam i fonty atd.

Prostě teď mají "kuchařku", podle které vezmou - je to chopper, tak tady tyhle věci zkontrolovat. Všechno co je v té příručce jsou závady typu B (vážná) nebo horší, takže odstavit vozidlo.
Upravil TomasTT dne 29-04-2016 09:23
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
12345
#35 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 29-04-2016 09:48
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

Mi se to líbímusicsoudruzi konečně po letech zase dostali rozum.A učiní přítrž tomu aby si lidi věšeli na motorky tuny sra.čeklolPořadek musi byt,tak je to spravne...comfort
Upravil 12345 dne 29-04-2016 09:49
 
TomasTT
#36 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 29-04-2016 11:36
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

vlastimil napsal:
Mi se to líbímusicsoudruzi konečně po letech zase dostali rozum.A učiní přítrž tomu aby si lidi věšeli na motorky tuny sra.čeklolPořadek musi byt,tak je to spravne...comfort


Přesně tak Wink
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
blejdamint
#37 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 29-04-2016 18:05
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

TomasTT napsal:
blejdamint napsal:
Jen v kratkosti, nesleduji co pisete ale vcera stk s honda xr 650 r, nafoceno kontrola vsech doplnku hledani magic napisu E, kontrola dle fotek z hondy a konfrontace s modelem, zaver....... uvedte motocykl do puvodniho stavu tzn, demontaz vseho i vyztuh chladicu, to co mi rekli nebudu ani publikovat, takze pouze homo veci nebo s papirem z fabriky, prestavby typu karbon, sklolaminat apod. toz pekne pekne s tema nasema upravama typu ala Dakar je definitivne END, vivat EU je*bu to tu aj s EU. Bahnu zdar

No když narazíš na ****a, tak po tobě může chtít cokoliv. Ale otázka je, na co má právo a co už jsou jeho výmysly. Tady to je myslím evidentní.
Pak to je na tobě - chci se hádat, vedoucí, prokazování zákonů a nebo jít jinam.
Jsou to fakt nesmysly. Kdybys měl čas, prolítni si ten zákon EU o provozu na pozemních komunikacích a uvidíš, co tam je. NIKDE, naprosto NIKDE není jediný slovo o tom, že bys nesměl změnit třeba kapotáž za jinou z jiného materiálu - jen s vyjímkou, že kdyby bylo cokoliv ze skla, musí to mít CE (ne E). Tady jsi natrefil fakt na ****a.












To je pekne co pises Tome ale hadej se s organem, ja na to nemam nervy, ten bordel a vykladani zakona po svem a kazdy jinak, proste jak jsem psal neni tam E a dolu, jezdim tam leta na stejnou STK kluky znam, spis jsou hlidani nadrizenym, byval tam jeden a dnes jsou tam 4 kousci, nebudu ani vypisovat co jsem dostal za kapky, vytahl fotku od hondy a ukazal tak to bude a velka tecka, nevim kam toto vsecko pujde......... do kopru, jen jsem napsal ci popsal, nebrecim, jen konstatuji, buzerace a aj to druhe slovo.........., Bahnu zdar, to jestli to sviti ci blika nikdo nezkousel, poslal me dokonce i pro druhe zpetne zrcatko, tot postreh z krasneho odpoledne.
blejdamintxr650r
 
abbe Faria
#38 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 29-04-2016 21:21
Člen

Příspěvek: 109
Založený: 23.03.15

Děkuji za rozvinutí diskuze to vlákno je založeno správně ,omlouvám se za mravokárce..jak tě mám přinutit něco napsat než tím ,že tě nakrknu.
Jen mě nejde prostě do hlavy ,že vyhláška platná 7 let jde do provozu...(realita) po těch letech svojí platnosti.
Zdá se mi ,že toto vlákno je o něčem a něco se už konečně dozvímethumbs up
 
abbe Faria
#39 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 29-04-2016 21:30
Člen

Příspěvek: 109
Založený: 23.03.15

vlastimil napsal:
Mi se to líbímusicsoudruzi konečně po letech zase dostali rozum.A učiní přítrž tomu aby si lidi věšeli na motorky tuny sra.čeklolPořadek musi byt,tak je to spravne...comfort

To jo a pak si sednem na vobrubák a budem si povídat jak se ti Němci ,Italové mají...neřikej ,že jsi tu dobu nezažilsecret
Upravil abbe Faria dne 30-04-2016 06:35
 
abbe Faria
#40 Vytisknout diskuzi
Motocykl a STK
Přidané 30-04-2016 06:38
Člen

Příspěvek: 109
Založený: 23.03.15

TomasTT napsal:
abbe Faria napsal:
Máš pravdu E tam je ,ale je tak pidi ,že jsem myslel že je to nálitek při výroběGrin
A mám ještě dotaz teď jsem namontoval plotnu touratech použitou (původně na triumph 800) a přesahuje onen obrys moto vzadu. Plotna nemá homologaci E ani dot. Můžu ji tam mít nebo ne?


Kdyby technik chtěl, tak tě za to může vyhodit. Můžeš to tam mít, pokud tam byla třeba plastová plotna od výrobce a tys jí nahradil stejně dlouhou (přečuhující dozadu) kovovou nebo nosičem topcase apod. Do stran to je fuk (až do šířky řídítek) ale dozadu to nesmí být delší než celková délka motorky tak, jak byla homologovaná. Nosiče, plotny - nemají žádné homologace, neexistuje na to žádný postup jak by jí mohly získat. Jen eventuálně list, že to souhlasí s obecným provedením požadovaným direktivou 2002/24/EC- to znamená hrany.
Většina výrobců motorek, kteří nabízí třeba plastový kufry, mívají homologovaný nějaký typ plotny na jejich vlastní kufr společně s motorkou. Bude to v typovém listě. Takže všechny plotny stejně dlouhé jsou v pořádku, protože nezměníš celkovou délku motorky.

Ok takže mi s toho jasně vyplývá sundatWink
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 24

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.11 sekund 359,724,851 návštěv