Název novinky: CENDURO :: ktm 690 enduro prídavná nádrž

Přidal satos dne 16-11-2018 19:07
#10

Miguely, ja furt nechápem, prečo si zasral diskusiu ku karfovmu držiaku mojou nádržou. (priznávam, že v tom zasieraní pokračujem aj ja, ale dúfam, že táto diskusia bude preložená inde - predpokladám, že sa to dá a administrátor tak aj spraví - a aj ho o to prosím). A som trocha mimo čo to má dokonca spoločné so 790???
Že som kritizoval dizajn 790 a sám som vyrobil odpudivý bazmek? No tak asi Ti je jasné, že vyrobiť trebárs tvarovanú hnusnú masku a vyrobiť tvarovanú peknú masku výrobcom stojí asi rovnaké prachy. Ale mne na kolene je najjednoduchšie vyrobiť krabicu, nie zložité tvary. Aj keď na kolene - išlo to na laser, CNC ohýbanie, profesionálne zváranie (ja na hliník nemám zváračku). To za prvé.
Za druhé, vyrábal som to pre mňa a nie ako doplnok na predaj. Jednalo sa čisto o funkčnú záležitosť, nie dizajnovku. Nádrž je z 3mm hliníku, vnútri vystužená, čerpadlo je v šachte, kde je benzín v pasci. Verím, že by vydržala skúšky ako Rotopax (prechádzali po nej autom).
Možno za tretie: Je to hliníková krabica. Hliníkové kockovaté Top Boxy na motorkách Ťa tiež iritujú? Tá moja krabica má "len" 10 cm.

Áno, viem, že boli dve Sahary v tej cene na bazári. A ako som spomínal, mohol som kúpiť aj nové nádrže od Rally Raidu za polovicu. Nič neriešilo možný problém s čerpadlom, ako to rieši moja nádrž. A ponúkam to na predaj aj ako celok s palivovou sústavou, ak by niekto chcel, má všetko. Ak si niekto zoženie čerpadlo lacnejšie niekde v bazári, predám len nádrž. Cena za plnohodnotný bazmek potom môže byť zaujímavá. Bazmek s čerpadlom.

Že je ťažisko vysoko? Samozrejme viem. Preto jak natankujem idem najprv na zadnú nádrž. Na preteky to nie je, ale na turistiku. Spravil som s tým 9000 km a nemal som problém s ťažkým chvostom.

Len dodám, že som zvažoval vytlačiť nádrž na 3D tlačiarni. To už by sa dalo aj hrať s dizajnom a fakt by aj vyzerala trocha inak. Ale nenašiel som relevantné informácie, aký materiál použiť...

Jo, jo, 500kilo na turistiku. To vyzerá lákavo. A koľkokrát by som vymenil olej a svoj zadok na 9000km tripe?