6.5. 2024 13:19
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Květen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Polepy a samolepky nejen na Tvoje moto
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: VOLNÁ TÉMATA :: COKOLI
 Tisk diskuze
Řidičáky
Barney
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 29-06-2010 21:58
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1102
Založený: 02.05.10

Vás starších blushing se to už nějak netýká, ale já mám za chvíli 18, tak to docela sleduju...

V současnosti jsou tyto podskupiny: Zákon č. 361/2000 Sb.

15 let AM
- Ridicské oprávnení skupiny AM opravnuje k rízení mopedu a malých motocyklu s maximální konstrukcní rychlostí 45 km.h -1.

16 let A1
- Ridicské oprávnení podskupiny A1 opravnuje k rízení lehkých motocyklu o objemu válcu nepresahujícím 125 cm3 a o výkonu nejvýše 11 kW.

18 let A18
- Ridicské oprávnení skupiny A udelené osobe podle odstavce 1 písm. d) opravnuje pouze k rízení motocyklu o výkonu do 25 kW s pomerem výkon/hmotnost nepresahujícím 0,16 kW/kg nebo motocyklu s postranním vozíkem a s pomerem výkon/hmotnost nepresahujícím 0,16 kW/kg.

21 let A
- Ridicské oprávnení skupiny A opravnuje k rízení motocyklu s postranním vozíkem nebo bez nej.

----------------------------------------------------------

A takto si to představuje EU: směrnice ES 126/2006

Skupina AM:
- Dvoukolová vozidla nebo tříkolová vozidla s maximální konstrukční rychlostí nepřekračující 45 km/h definovaná v čl. 1 odst. 2 písm. a) směrnice Evropského parlamentu a Rady 2002/24/ES ze dne 18. března 2002 o schvalování typu dvoukolových a tříkolových motorových vozidel [5] (s výjimkou vozidel s maximální konstrukční rychlostí nejvýše 25 km/h), a lehké čtyřkolky definované v čl. 1 odst. 3 písm. a) směrnice 2002/24/ES,
- minimální věk pro skupinu AM se stanoví na 16 let.

Skupina A1:
- motocykly s objemem válců do 125 cm3, s výkonem do 11 kW a poměrem výkonu ke hmotnosti do 0,1 kW/kg,
- motorové tříkolky s výkonem do 15 kW,
- minimální věk pro skupinu A1 se stanoví na 16 let.

Skupina A2:
- motocykly s výkonem motoru do 35 kW a s poměrem výkonu ke hmotnosti do 0,2 kW/kg a nikoli upravené z vozidla s více než dvounásobným výkonem;
- minimální věk pro skupinu A2 se stanoví na 18 let.

Skupina A:
i) motocykly
- Minimální věk pro skupinu A se stanoví na 20 let. Avšak řídit motocykly této skupiny je možné pouze po nejméně dvouleté praxi řízení motocyklů, na něž se vztahuje řidičské oprávnění skupiny A2. Od tohoto požadavku na předchozí praxi může být upuštěno, pokud je žadateli alespoň 24 let.

//

Rád bych na jaře vlítnul do autoškoly na A18 (do 25 kW), ale doufám že to ti vtipálci nahoře brzo schválí a posune se to na 35 kW - Tam už se potom v pohodě vlezou XT, XR, KLR, KLX, DR a podobné 600ccm kladiva. thumbs up Jaký na to máte názor a jak by jste to pro ty dnešní mladé střelce změnili vy ? Cool
 
tobig
#2 Vytisknout diskuzi
Řidičáky
Přidané 29-06-2010 22:26
Člen

Příspěvek: 647
Založený: 02.05.10

Víš, ono není až tak problémem věk či výkon motorky. Myslím, že dokud se nezmění forma a kvalita výuky, tak je výše zmíněné úplně fuk. Leckdo to má v osmnácti v hlavě víc srovnané než jiný ve třiceti. Rozvádět to nechci, stačí si projít třeba M.cz...
 
tchert
#3 Vytisknout diskuzi
Řidičáky
Přidané 30-06-2010 07:41
Člen

Příspěvek: 26
Založený: 17.05.10

tobig napsal:
Víš, ono není až tak problémem věk či výkon motorky. Myslím, že dokud se nezmění forma a kvalita výuky, tak je výše zmíněné úplně fuk. Leckdo to má v osmnácti v hlavě víc srovnané než jiný ve třiceti.

AMEN
 
Barney
#4 Vytisknout diskuzi
Řidičáky
Přidané 30-06-2010 09:57
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1102
Založený: 02.05.10

Čekal jsem duchaplnější názory a odpovědi Grin Na M.cz je to pořád dokola "srovnané v hlavě", "máš to v ruce" ... hilarious
„Jedeme zkratkou pánové. Je to sice dál, ale zato horší cesta...“
DR 350 S
 
refi
#5 Vytisknout diskuzi
Řidičáky
Přidané 30-06-2010 11:10
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

nevím, co přesně chceš slyšet, ale ideál je postupovat postupně s výkonem i věkem a hlavně jezdit jezdit jezdit. věk i srovnaná hlava je mi k ničemu, když budu mít silnou mašinu v garáži a vyjedu jen sem tam. provoz na cestách se stále vyvíjí a je fajn se v něm naučit plavat jako ryba ve vodě, dokud nesedlám stroj, který je sice vysněný, ale zbytečně silný. větší výkon bude vždycky lákadlem jej pokoušet i tam, kde to není vždycky ok. krizovky máme za sebou určitě všichni, i vlastní vinou. jen díky štěstí třeba dopadly dobře a jsme tu pořád.
za sebe ... jsem ráda, že jsem si prošla svým motoevolučním vývojem (simson, čz, jawa, honda ... bmw, ale i auto!!), protože autoškola mi v době mého mládí nedala absolutně nic. jestli dnes autoškoly fungují lépe, těžko soudit. syn právě dělá řidičák (an nevím, jestli A1 nebo A2), ale z toho, co mi říká, to lepší je. jezdí hodně do centra ostravy, což je opravdu dobrá škola. ale nikdo s ním v autoškole neudělá nějakou delší cestu se svižným svezením a zvládnutím stroje v rychlosti.
a když člověk zvládne stroj i provoz, tak pak je to fakt už o té srovnané hlavě, jaký styl jízdy bude můj vlastní a jestli sebe v provoze uvidím nejen jako motorkáře, ale i řidiče auta, chodce, cyklistu atd.
a ještě na závěr se dostanu zase na začátek. je rozdíl i v tom, proč si vlastně člověk motorku pořizuje. pak se odvíjí i jeho další fungování na cestách.
Upravil refi dne 30-06-2010 11:11
 
refi.rajce.net
tobig
#6 Vytisknout diskuzi
Řidičáky
Přidané 30-06-2010 14:01
Člen

Příspěvek: 647
Založený: 02.05.10

Barney napsal:
Čekal jsem duchaplnější názory a odpovědi Grin Na M.cz je to pořád dokola "srovnané v hlavě", "máš to v ruce" ... hilarious


Jaká otázka, taká odpověď.... annoy
 
3X
#7 Vytisknout diskuzi
Řidičáky
Přidané 30-06-2010 14:02
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

to Barney: já vím, že se ti to zdá omezující rozčlenění na skupiny, ale já bych to viděl ještě hůř. Rozhodně bych zvýšil počet hodin cvičných jízd s instruktorem, aby člověk, který opustí autoškolu už moc nemusel uvažovat nad základními prvky jízdy na moto (toto se samozřejmě týká nováčků, né rozšíření na vyšší skupinu), do výcviku bych povinně dal jeden den jízd na kruhu, aby si budoucí motorkáři mohli zkusit, kde jsou limity jízdy na motorce, co snesou pneumatiky,... což ti potom pomůže v běžném provozu při řešení krizových situací a ani tak by mě při žádosti o nejvyšší skupinu nezajímal věk, jako praxe v řízení motorky, protože je spousta lidí, co si k 40 nebo 50tinám nadělí silnou motorku a potom je sbírají v první větší zatáčce, kde ještě ke vší smůle někoho potkají v protisměru

je fakt, že my starší měli v autoškole jen dvě skupiny, ale málokdo tenkrát začínal na 350, protože nic jiného se tu nedalo koupit a když jsem lehnul s pinckem, odřel jsem si max. kolena, narovnal stupačky a jel dál. I provoz aut byl minimálně poloviční, co do počtu tak i rychlosti

a řeknu ti, že mám strach z 18ti letých kluků, kteří si kupují litry (rádoby uzavřené na 25kW), což asi není tvůj případWink
Upravil 3X dne 30-06-2010 14:06
 
Barney
#8 Vytisknout diskuzi
Řidičáky
Přidané 30-06-2010 16:30
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1102
Založený: 02.05.10

3X napsal:...a řeknu ti, že mám strach z 18ti letých kluků, kteří si kupují litry (rádoby uzavřené na 25kW), což asi není tvůj případWink

Tohle ta směrnice EU právě řeší. Posune hranici na 35 kW, ale zároveň to nesmí být "upravené z vozidla s více než dvounásobným výkonem" (70 kW strop). Takže už žádná R1 v osumnácti. thumbs up ... vlastně ani žádná sportovní šestka.
Upravil Barney dne 30-06-2010 16:35
„Jedeme zkratkou pánové. Je to sice dál, ale zato horší cesta...“
DR 350 S
 
Barney
#9 Vytisknout diskuzi
Řidičáky
Přidané 23-09-2010 15:44
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1102
Založený: 02.05.10

Trochu se vrátím k řidičákům... zase je v inzerátech několik žihadel s 25kW v TP - tedy možno řídit od 18 let Shock

http://www.motoin...-1000.html
http://www.motoin...zf-r1.html
http://www.motoin...-1000.html
http://www.motoin...ninja.html
http://www.motoin...zf-r1.html
...
„Jedeme zkratkou pánové. Je to sice dál, ale zato horší cesta...“
DR 350 S
 
Monsty
#10 Vytisknout diskuzi
Řidičáky
Přidané 23-09-2010 15:48
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 25
Založený: 05.09.10

Mě to taky za 2 roky čeká...Co si jde koupit za BMW od 18? Jenom ta 450 ktera bude se musela samozrejme stahnout.Jenom jedin BMW?
 
Flash
#11 Vytisknout diskuzi
Řidičáky
Přidané 23-09-2010 16:00
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

no já začínal na pinckoj, pak dt 125r v 16 letech, v 18-ti ktm LC4 620 SC (ve skutečnosti asi 43kW) ale v TP 25 a musím říct že to už bylo žíhadlo jako sviňa které mě opravdu hodně vyškolilo, nedokážu si představit že někdo kdo nemá žádné zkušenosti začíná na litrech a šestkách s více jak jednonásobným výkonemnež jsem měl já ;-)

tahle legislativa je opravdu nanic když to umožňuje.. ale je to jen o lidech, kdo něco v mozku má může začít na větší mašině než jiný.. chtělo by to dělat nějaké simulace a psychotesty při dělání každého řp :-)

no a v 21 jsem skočil na XTZ 750 ST a už nechci nic jiného, stará, dobrá a kvalitní japonská práce což už nejde říct o dnešních strojích nabušených elektronikou ;-)
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
Barney
#12 Vytisknout diskuzi
Řidičáky
Přidané 23-09-2010 16:29
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1102
Založený: 02.05.10

Monsty napsal:
Mě to taky za 2 roky čeká...Co si jde koupit za BMW od 18? Jenom ta 450 ktera bude se musela samozrejme stahnout.Jenom jedin BMW?


http://www.motoin...zeni=cenaa

http://www.tipmot...zeni=cenaa
„Jedeme zkratkou pánové. Je to sice dál, ale zato horší cesta...“
DR 350 S
 
Monsty
#13 Vytisknout diskuzi
Řidičáky
Přidané 23-09-2010 17:06
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 25
Založený: 05.09.10

Barney napsal:
Monsty napsal:
Mě to taky za 2 roky čeká...Co si jde koupit za BMW od 18? Jenom ta 450 ktera bude se musela samozrejme stahnout.Jenom jedin BMW?


http://www.motoin...zeni=cenaa

http://www.tipmot...zeni=cenaa


To jsou stazena nebo se jenom na to hraje?Ono kdyz to vezmu muzu si taky koupit BMW a udělat to tak aby to bylo jako 25kW ale nebude..
 
Barney
#14 Vytisknout diskuzi
Řidičáky
Přidané 23-09-2010 17:13
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1102
Založený: 02.05.10

Skoro určitě budou jen papírově.
„Jedeme zkratkou pánové. Je to sice dál, ale zato horší cesta...“
DR 350 S
 
Monsty
#15 Vytisknout diskuzi
Řidičáky
Přidané 23-09-2010 17:37
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 25
Založený: 05.09.10

Nevím no.Nebude to pro cerstvou 18 moc? Sice už mam nalitano dohromady na moto tak 6K km a než usendu na BMW bude ještě víc no...
 
Barney
#16 Vytisknout diskuzi
Řidičáky
Přidané 14-04-2011 11:56
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1102
Založený: 02.05.10

Musím sa trochu pochlubit... Dneska jsem udělal řidičák blushing Jen to má malý haček... Pršelo, byla zima a komisaři nechtěli jezdit na motorkách. Takže ho povozím až příští týden. Jinak vše úspěšně (testy, jízdy autem, konstrukce auta, konstrukce moto).

lol
„Jedeme zkratkou pánové. Je to sice dál, ale zato horší cesta...“
DR 350 S
 
raci
#17 Vytisknout diskuzi
Řidičáky
Přidané 14-04-2011 14:32
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 21
Založený: 28.03.11

Monsty napsal:
Nevím no.Nebude to pro cerstvou 18 moc? Sice už mam nalitano dohromady na moto tak 6K km a než usendu na BMW bude ještě víc no...


6km a des do 450 BMW......no to ses teda frajerShock...ja sel taky postupně asi 3 pincky pak jawa 175 pak suzuki dr125 pak aprilka tuareg 125 pak yamaha tdr 125 a ted yamaha xj600 musim rict ze ty skusenosti z terenu sou k nezaplaceni a tezim z nich na nasich cestach porad Cool nez sem sedl na 600ccm a to jeste s 45kw jinak papirovych 25kwblushing tak sem odjezdil 5 let na jawach a 125ccm.Jinak co se tice tech ridicaku vekove omezeni je nahovnoSad kdyby to omezily skusenostma coz znamena v 15cti muzes ridit skutra nebo pionyra nebo tak neco a pak po 2 letech ucastneni se provozu proste kdys budes chcit ridicak na 125ccm musis mit min. 2 roky ridicak na neco slabsiho atd. nejde pohlidat jesi na tom jezdis nebo ne ale kdyz uz ten ridicak mas tak je to veci sance ze jezdis nez nekdo komu ze 25 nikdy nesedel na motce kamarad ho sveze on si udela ridicak neomezene a de nekoho sestrelit na supersportuSad tot muj nazor music
Kam nevidím tam nejedu ! music
 
jencekgs
#18 Vytisknout diskuzi
Řidičáky
Přidané 14-04-2011 15:25
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

Barney napsal:
Musím sa trochu pochlubit... Dneska jsem udělal řidičák blushing Jen to má malý haček... Pršelo, byla zima a komisaři nechtěli jezdit na motorkách. Takže ho povozím až příští týden. Jinak vše úspěšně (testy, jízdy autem, konstrukce auta, konstrukce moto).

lol


Barney a na jakou teď budeš mít moto?? Budeš měnit MeZka??
Jen aby si nečuchl k autům a na moto se nev.s.alstress
S Rablenkou cestou necestou
 
Barney
#19 Vytisknout diskuzi
Řidičáky
Přidané 14-04-2011 15:28
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1102
Založený: 02.05.10

Nene, vždyť jsem MZ koupil na podzim. Teprv budu mít ty papíry abych na ni mohl oficiálně jezdit. Wink

Rád bych to s ní vydržel co nejdýl, potom rozšíření na neomezenou a nějaká to XT 600, Dominátor, nebo tak něco.

K těm zkušenostem, co tu popisujete: Měl jsem odlítané asi 7000km na Simsonu, pár stovek km na MZetě (bez papíru to jde těžko) a potom, když mě v autoškole posadili na 600ccm Bandita, taky jsem z toho byl dobře vyplesklej.
hilarious
Druhá jízda už byla lepší, začal jsem si zvykat na výkon a když jsem měl možnost jet chvíli sám, ani ta váha mi nepřišla tak hrozná (200kg suché).
Upravil Barney dne 14-04-2011 15:37
„Jedeme zkratkou pánové. Je to sice dál, ale zato horší cesta...“
DR 350 S
 
Flash
#20 Vytisknout diskuzi
Řidičáky
Přidané 14-04-2011 15:39
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

Barney napsal:
Nene, vždyť jsem MZ koupil na podzim. Teprv budu mít ty papíry abych na ni mohl oficiálně jezdit. Wink

Rád bych to s ní vydržel co nejdýl, potom rozšíření na neomezenou a nějaká to XT 600, Dominátor, nebo tak něco.


než XT doporučuju TT Wink

ale tyhle všechny jednoválcová endura(LC4,TT,XR,XT,NX), to můžeme snad všichni jen doporučit thumbs up

jo jinak kdyby jsi měl zájem, jeden dobrej kamarád bude prodávat starší XTZ 660, super motorka na všechno a má ji pěkne zachovalou. během příštích měsíců, tak kdyžtak dej vědět Wink

našel jsem foto v pc 'http://img607.imageshack.us/img607/9782/xtzp.jpg'
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 48

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,337
· Nejnovější člen: Najmi
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.07 sekund 362,101,135 návštěv