7.5. 2024 05:32
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Květen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Polepy a samolepky nejen na Tvoje moto
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: VOLNÁ TÉMATA :: COKOLI
 Tisk diskuze
Spolehlivost? - fóra a internetové diskuse a známí
Meli
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 18-07-2014 22:25
Člen

Příspěvek: 626
Založený: 06.08.10

Přemýšlím jak je to vlastně se spolehlivostí věcí kolem nás

KTM LC8 klekne každýmu na každý dovolený (jak se zdá z různých diskusí)
BMW 1200GS jednomu známýmu házelo vady na počítači druhej řeší pořád kardan
BMWF800GS několika lidem klekl motor

no a teď k věcem které mám
V-strom několika lidem nesvítí dvěma co vim praskl rám - no já bez problémů
Kamera GOPRO - pořídil jsem čerstvě - když mi klekla zjistil jsem na internetu že s tim má problém vlastně každej - pak jsem zjistil že jen nemám nabito a kamera funguje
Robotický vysavač - na internetu je milion videí jak je to poruchové - máme v rodině 4 kusy a všichni bez problémů...

Prostě jsem si uvědomil že když bude 1000 spokojených majitelů a 2 nespokojení, na internetu se určitě dočtu o těch dvou...
Bvízka se k bvízce naklání
 
http://meli.cz
snelcuk
#2 Vytisknout diskuzi
Spolehlivost? - fóra a internetové diskuse a známí
Přidané 19-07-2014 06:12
Člen

Příspěvek: 1276
Založený: 20.10.11

Auta - čím novější tím horší
Elektronika - po záruce jde do kopru
Domácí spotřebiče - poloviční nebo třetinová výdrž než bývala

Sad
 
Meli
#3 Vytisknout diskuzi
Spolehlivost? - fóra a internetové diskuse a známí
Přidané 19-07-2014 08:03
Člen

Příspěvek: 626
Založený: 06.08.10

Já to právě vidim tak, že na internetu jsou jen samé negativní informace a tim pádem je dojem poruchovosti mnohem větší než je skutečnot...
Bvízka se k bvízce naklání
 
http://meli.cz
Barney
#4 Vytisknout diskuzi
Spolehlivost? - fóra a internetové diskuse a známí
Přidané 19-07-2014 09:32
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1102
Založený: 02.05.10

Starý věci jsou kvalitnější, to mi nikdo nevymluví... Nešetřilo se tolik materiálem, nepoužívaly se šmejdské komponenty, nenavrhovalo se to tak, ať vydrží fungovat jen v záruční době.
„Jedeme zkratkou pánové. Je to sice dál, ale zato horší cesta...“
DR 350 S
 
RadekK
#5 Vytisknout diskuzi
Spolehlivost? - fóra a internetové diskuse a známí
Přidané 19-07-2014 09:59
Člen

Příspěvek: 416
Založený: 11.09.11

No taky myslím, že to tak ve většině případů bude.
Dříve již samotná koncepce, dnes bych zjednodušeně řekl "spotřebních" výrobků, při jejich vývoji, výrobě, používání a i údržbě nepočitala apriori s možností vyhodit a koupit novej stroj, pomůcku, botu, ...
Ale vše má svoje pro a proti.
Tak si vážím starých dobrých fungujících věcí, ale i možnosti relativně snadno pořídit cosi nové.
Upravil RadekK dne 19-07-2014 12:27
 
Sergej
#6 Vytisknout diskuzi
Spolehlivost? - fóra a internetové diskuse a známí
Přidané 19-07-2014 11:21
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 274
Založený: 14.07.11

Dnešná výroba je tak nastavená. Výrobky musia kolovať, vydržať istú dobu a musia sa po určitej predpísanej životnosti meniť. Toš je to politika hospodárstva, aby bol tok peniazí.

Ku spolahlivosti aut/motoriek. Je to tiež tak, vývoj musí byť rýchly a nastavený tak akurát aby vydržalo predpísane km. Ale tak isto záleží od správania sa majitela ku vozidlu. Pokiaľ dané vozidlo nemá nejakú väčšiu závadu, tak myslím že je to len o servise a starostlivosti. Stačí ze vidím na mnohých stretnutiach, keď majitelia riešia skôr čistý plast ako technický stav :/ a potom si tam pripadám ako na výstave nie na stretnutí ,,cendúr"....

Ale zase po pravde. Väčšina z nás pozerá na cenu, a za kvalitu si nie každý priplatí. A keď má byť nízka cena, je aj nízka kvalita (väčšina prípadov).

Sergej
http://sergejdesign.blogspot.sk/
https://www.facebook.com/sergejdesign/
eshop: http://www.sergejdesign.com/
 
RadekK
#7 Vytisknout diskuzi
Spolehlivost? - fóra a internetové diskuse a známí
Přidané 19-07-2014 12:24
Člen

Příspěvek: 416
Založený: 11.09.11

se nějak nepovedlo ... pray a neumím to smazat
Upravil RadekK dne 19-07-2014 12:25
 
tyfoza
#8 Vytisknout diskuzi
Spolehlivost? - fóra a internetové diskuse a známí
Přidané 19-07-2014 12:32
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

Meli - postřeh o diskusích a převažujících negativních recenzích je reálný a správný. Když mně něco funguje, nebudu do diskusí vypisovat že to funguje. Kdosi mně psal, že V-Strom musí být hrozná motorka, když se mně pořád něco kazí a něco opravuju - jenomže já si na blogu píšu opravdu jenom ty opravy a co jsem řešil - a asi to tak fakt vypadá, že spravuju a nejezdím.

Většinou na fóra o výrobcích zabrouzdáš když máš nějaký problém a hledáš řešení nebo hledáš recenze při výběru výrobku.

Zásadní problém, který jsem identifikoval je, že kvalitní věc prostě neseženeš i když jsi ochoten za kvalitu opravdu zaplatit. Střeva spousty věcí jsou stejně špatná, jenom se liší vnější obal a značka.

Byly časy kdy jsem naříkal nad tím, že věci nejsou kvalitní a že nevydrží. Dneska už jsem se s tím smířil a prostě to neřeším.
Beru to jako investici na nějakou dobu.
Zkusím to vysvětlit na nějakém příkladu.
Třeba motoboty.
Při intenzivním použití vydrží dvě sezóny bez ohledu na to kolik budou stát peněz. Pak už pravděpodobně neposkytnou ten správný komfort ani bezpečnost.
Takže je otázkou, kolik jsem ochotný dát ročně za motoboty? Patnáct stovek? Tak boty za trojku co dva roky nové.

Notebook, auto, motorka. Podobné.
A laťku komfortu/životního standardu si každý nastaví podle svých reálných možností. Jsou lidé, kteří od auta krom funkčnosti a bezpečnosti požadují i reprezentativnost.

Bohužel v době, kdy si lidé jsou schopni půjčovat peníze na dovolenou nebo vánoční dárku je darmo mluvit o čemkoli, co by se dalo nazvat ROZUMNÝM SPOTŘEBITELEM.

jo a recenze - já žiju na opačném pólu než MELI - co se může pokazit, to se mně vždycky pokazí...
Třeba jsem si koupil mobil s AMOLED displejem o kterém vím, že se vypaluje používáním. Píšou to. Ale že bude hodně vypálený už za necelý rok používání, to se prostě nikde nedočteš. Používám ho intenzivně jako všechny věci, které jsem měl a mám. Většina lidí ani po třech letech s AMOLED nemá problém...
A tak je to se vším.

můj V-Strom - mám najetých 90tis. kilometrů a jak se bude měnit rozvodový řetěz, tak zrovna vyměníme i pístní kroužky, protože to žere olej. Trinidadovi vydržel Strom 180tis. kilometrů než překroužkovával. Já to stihl za polovinu času. Protože prostě můj Strom žije pořád na dvojku/trojku v osmitisících otáčkách, a to s vědomím, že mám ještě 25% rezervu - a nikoli ve čtyřech tisících jako většině ostatních stromařů...

outdoorová kamera - pěkná dobrá, vydržela 60hodin - 56hodin byla v krabici, pak jsem ji vyndal, jednou spadla na zem a displej na kusy. Funguje pořád, ale bez displeje. Po pár offroadech je to solidní vrak - ale vím, že dvě sezóny vydrží a pak si koupím kameru další. A bude to stejné jako bych měl Drifta nebo Gopro, ale ty by mně musely vydržet 2× tak dlouho, což je u mě opravdu problém.
Upravil tyfoza dne 19-07-2014 12:34
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
aron
#9 Vytisknout diskuzi
Spolehlivost? - fóra a internetové diskuse a známí
Přidané 20-07-2014 21:42
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 504
Založený: 04.06.13

Nedá se než souhlasit. Jen bych ještě dodal /možná jsem trochu konservativní/, že je lepší kupovat již osvědčené, když jsem kupoval canon 20D, nebo G11, byly již pár let na trhu a cenu stále +- drží. Když se podívám na tolik vychvalovanou navigaci 590 a připočtu svoji gramotnost s počítačem, tak bych tam ještě neměl nahrané ani mapy. Můj názor je že novinky jsou pro nadšence a díky nim se to pak vylepší a zlevní pro nás obyčejný uživatele.
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 52

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,337
· Nejnovější člen: Najmi
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.06 sekund 362,231,577 návštěv