27.4. 2024 17:03
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: VOLNÁ TÉMATA :: COKOLI
 Tisk diskuze
Výběr motorky
12345
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 18-03-2015 20:37
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

Asi si budete myslet že mi hráblo ale dnes odpoledne jsem měl viziblushinguž začínám být unaven množstvím motorek,dílů,hader,kufrů,brašen,přileb a dalších krámů kterými jsem zavalen tak mne napadlo že to vše rozprodám (tedy s vyjímkou Jáwy 250/590) a koupím si jednu novou nebo zánovní motorku se kterou na pár let co mi ještě zbývají pokryju veškeré aktivity.SmileJezdím docela dost ročně tak 25 000km a víc.Jezdím do práce(90km)od dubna do září,jezdím několikrát ročně na větší výlet vždy aspoň 3 až 6 tisíc km a jezdím jen tak (tzv.bezdůvodné popojíždění)Grin no a myslím si že na tyto účely je nejlepčí cenduro (lehčí cenduro)....Ale jakéhmmnapadá mne XTZ 660 Tenere,BMW F650 Sertao a BMW F 800 GS.Tak očekávám že mne nenecháte ve štychu a jako znalci mne zahrnete radami všeho druhu.pray
 
aron
#2 Vytisknout diskuzi
Výběr motorky
Přidané 18-03-2015 21:01
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 504
Založený: 04.06.13

Vlastiku když jsem viděl tento příspěvek, tak jsem myslel že sis spletl vlákno a měl to poslat mezi vtipy. hmm, Ale dobrá při tvém nájezdu záleží co ti sedne a v každém případě bych šel do nového stroje.
 
Medved 77
#3 Vytisknout diskuzi
Výběr motorky
Přidané 18-03-2015 21:01
Člen

Příspěvek: 1014
Založený: 13.12.11

Mě se nejvíc zamlouvá F 800 GS a nebo všechno prodat a prachy zkapalnityummy
Neper se,život ti dá do držky sám.
 
http://loskutak77.rajce.idnes.cz/
hobr
#4 Vytisknout diskuzi
Výběr motorky
Přidané 18-03-2015 21:05
Člen

Příspěvek: 820
Založený: 03.01.11

Zkušenost s žádnou (výše uvedenou) nemám, ale kdybych byl na Tvém místě, beru Tenerkuthumbs up. Navíc - Yamahy znáš, tak by Tě nemělo nic překvapithmm.
Dobrý stroj je "osmikilo GS", (pokud Ti nevadí, že je z Hondurasubye).Grin
Upravil hobr dne 18-03-2015 21:09
Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít..."
(Mark Twain)
 
PetrAT
#5 Vytisknout diskuzi
Výběr motorky
Přidané 18-03-2015 21:16
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

Vlastiku, že jsi moc oslavoval svůj svátek (vše nejlepší Wink) a že seš ještě wopilej Grin ?
Vždyť víš že ta nej je Ténéré 600 a Břéťa to může potvrdit Wink

 
xx6
#6 Vytisknout diskuzi
Výběr motorky
Přidané 19-03-2015 06:44
Člen

Příspěvek: 1454
Založený: 10.05.10

ty Vlasto, fakt si myslíš, že kupovat novou či zánovní motorku je rozumné? při dnešní tendenci cpát tam pytel elektroniky? Osobně bych si na tvém místě udělal řádnou repas na stávající XTZ a jezdil bych na tom. Páč budeš vědět co v tom máš a kdykoli si to opravíš.
To máš jak s jawou. U té uděláš generálku klikovky i v mongolsku jen s přítelem na telefonu Grin
 
RadekK
#7 Vytisknout diskuzi
Výběr motorky
Přidané 19-03-2015 07:42
Člen

Příspěvek: 416
Založený: 11.09.11

Kdybych jezdil sám především po asfaltu, po polňačkách a šotolinách dle potřeby, ... po Evropě ... doma jen jednu ...
Já bych měl doma stále Tenere XT660Z.
Né drahá, ceny běžných dílů, intervaly a údržba, s padákem a rámy kufrů dobře chráněná, dobře se na ní sedí, motor solidní, brzdy dobré, průchodnost, dojezd ... XT660Z
 
Cidas
#8 Vytisknout diskuzi
Výběr motorky
Přidané 19-03-2015 07:48
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 235
Založený: 15.05.11

Bmw f650gs sertao bych rovnou vyřadil... Bohaté zkušenosti mám sice jen se starším Dakarem, ale velké a zásadní rozdíly v tom prý nejsou a myslím, že taková motorka by tě už nedokázala uspokojit.
Upravil Cidas dne 19-03-2015 08:04
"Míra dálky je toulka..."
 
brzda
#9 Vytisknout diskuzi
Výběr motorky
Přidané 19-03-2015 08:24
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 13
Založený: 16.09.14

No, já za sebe říkám F800GS. A ne jen pro to, že ho mám taky. Používám ho dost podobně jako ty (do práce to mám teda polovičku). Na dovolené jezdíme s babou ve dvou a zatím všechno klape (klep, klep) jak má.
Dřív jsem pokukoval taky po Tenerce, ale odradil mě ten jednobuch, kterej na delší přesuny asi není úplně to nejpohodlnější. Otázkou je cena a případný servis. Já mám minimum elektroniky (no ESA, no ABS), takže mě snad nějaké výrazné problémy nečekají.......
 
Hadislav
#10 Vytisknout diskuzi
Výběr motorky
Přidané 19-03-2015 12:47
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 181
Založený: 21.08.13

Nedávno (možná že i tady) jsem narazil na odkaz na anketu o nejlepší cenduro, myslím, že to bylo na ČMN... Tyto 3 motorky který jsi vybral, tak mezi těma bych uvažoval asi taky. F650 bych asi vyřadil úplně, protože nenabídne nic víc než Yamaha a je dražší. A jako hrdý majitel XT660R bych ti doporučil F800GS! Jezdím na motorce taky do práce od ledna do prosince, ale jak jsou delší přesuny, tak ten jednoválec je děsně únavnej. Navíc na rychlejší přesuny chybí výkon.
 
PESY
#11 Vytisknout diskuzi
Výběr motorky
Přidané 19-03-2015 15:57
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 75
Založený: 02.06.13

Cidas napsal:
Bmw f650gs sertao bych rovnou vyřadil... Bohaté zkušenosti mám sice jen se starším Dakarem, ale velké a zásadní rozdíly v tom prý nejsou a myslím, že taková motorka by tě už nedokázala uspokojit.


Rozdíly v tom jsou.Je to horší kvalita a tvrdší sedlo...a ještě sice zanedbatelný přiškrcení motoru o 2kW,kvůli "menšímu" řidičáku
...ale plusy by v tom hledal marně,to je fakt Grin
Kam nejedeš na motorce,tam jakobys nebyl Smile
 
Milanek
#12 Vytisknout diskuzi
Výběr motorky
Přidané 19-03-2015 23:50
Člen

Příspěvek: 179
Založený: 18.04.14

No ja nevim :-) 800ka ma spoustu kladu a je to "slušná!" moto - a to nikdy z zadny moto nejsem posranej :-) - ja osobne s ni k rozumny spokojenosti vydrzim tech +- 100-120tis km - treba i 150 - proste nez se rozpadne :-) - pulku uz mam - no a az za par let zkusim ktm1190- nebo podobny co pak bude v nabídce - tak tu pak taky rozcupuju :-D , no ale k věci : ty konkretne budes vzpomínat na to ze stary tenery nepotrebovali toto a tamto a všechno slo doma udelat- a jeli ! no a pak nedejboze když si na 800 vymenis olej sam .... tak zacne prudit servis na displeji a ty budes muset nekde somrovat aby ti to vynulovali- pokazdy !! - nebo to tam bude navždy :-) pak prestane ukazovat palivomer nebo EWS zablbne nebo nejaky jiny elektro sracky ukážou eror - zvlast super je elektronicka pojitka když nekde skripnes drat :-) a budes mackat cepici v nejblizsim servise s diagnostikou - místo abys koukl na stary zelezo s merakem jestli dobiji a haze jiskru a podle toho koupil za litr ND a jel dal - - ja vim pravdepodobnost jednou ze 10000 pripadu - ale jak to tam jednou je .... no a tak je to se vsim co na ty moto (a bohužel na každý tyhle generace) je ... to ze to umi v zatáčkách o 50-100% vic nez stara tenera a nezttraci dech když to peres naplno to pro tebe není bonus - to neocenis - stary kosti uz nepotrebujou adrenalin za limitem bezpecnosti - 800ka není motorka pro "dedky" co mají dycky pravdu :-) muj verdikt : -starou 1150GS nebo nic! to je jedina moto která ještě prijemne prekvapi schopnostmi a je to porad "srdcem a a kladivem" :-) a fakt to nemyslim nijak zle- jen extrapoluju to co o tobe vim a nevim z tohoto a jibnych for
PS: a hlavne mit jednu motorku je picovina ! :-) - pro opravdovy nadsence (nerikam motorkare to je ****ni vyraz ) - 1na motorka není nikdy dost ! -ta hlavni muze byt ze zlata ale dycky potrebujes mit "něco bokem" :-) uz jen proto aby to bylo "jiny" svezeni :-) nech si svůj nejoblienejsi 1V a prodej jen "srot" a pridej tu 1150 ta se za +- 130 koupit necha a to neni zas takova raketa
PS: a stejne si myslim zeje to provokace aby ses pobavil - zabavil a udelal pokud možno z radicu blbce :-) no ale uprimne všichni se nudíme tazatele i odpovídající :-D - je to proto ze zima uz je dlouha u nas bylo dneska -7 jezddil sem i tak přes den a sem zas skoro marod :-) - a uz mne to fakt neba!! :-) - je tu někdo kdo se tesi ještě na snih ?:-D
 
http://alu-milanek.webnode.cz/
hobr
#13 Vytisknout diskuzi
Výběr motorky
Přidané 20-03-2015 06:17
Člen

Příspěvek: 820
Založený: 03.01.11

Milánek - Vlastík do výběru zadal (z BMW) Sertao a osmistovku. O nějaké 1150tce nebyla řeč...Frown
Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít..."
(Mark Twain)
 
Milanek
#14 Vytisknout diskuzi
Výběr motorky
Přidané 20-03-2015 07:38
Člen

Příspěvek: 179
Založený: 18.04.14

no prave :-)
 
http://alu-milanek.webnode.cz/
petrOV
#15 Vytisknout diskuzi
Výběr motorky
Přidané 20-03-2015 08:46
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 222
Založený: 14.11.12

Doporučil bych Stroma 650 v modifikaci od Tyfozy

PS-vlastimil si začal! Smile
 
Flash
#16 Vytisknout diskuzi
Výběr motorky
Přidané 20-03-2015 09:20
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

petrov napsal:
Doporučil bych Stroma 650 v modifikaci od Tyfozy

PS-vlastimil si začal! Smile


má tam kousek tenerky alá komplet předek, aspoň nostalgicky Grin
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
blejdamint
#17 Vytisknout diskuzi
Výběr motorky
Přidané 20-03-2015 10:43
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

Za me bych pockal, nebo jak vyzvracijou novou Afriku, tak to pujde jak po masle a bude vice 2 valcu na vyber a zrovna ten motor ze M 07 Yamaha se zda byt cuprovni a pri tvem najezdu bude i dobre sledovat co vlastne ty nove motorky a technika vydrzi, nebo jima me tucha, ze vse vypukne zase dohromady i slavna KA-te-em uz ma 8kilcko a jen se caka aby mohli zas vsechny pokrit vahou a vykonem a na dlouho zas bude v techto vodach klid, howk

Myslim, ze pockat se vyplatithumbs up
blejdamintxr650r
 
Thorator
#18 Vytisknout diskuzi
Výběr motorky
Přidané 20-03-2015 21:19
Člen

Příspěvek: 28
Založený: 17.04.14

Vlasťo,v pondělí když jsme se viděli,si mi připadal celkem normální.Bavili sme se taky o tom tvojem motoparku a vše v pohodě a najednou chceš OPUSTIT TÉNÉRKY
že tys na ten svátek vypil nějakou zkaženou samohonkumusic
vydrž ještě 16 dní,pak to na trajektu u slivovice proberemecomfort
 
prezi
#19 Vytisknout diskuzi
Výběr motorky
Přidané 23-03-2015 10:00
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4027
Založený: 20.04.10

vlastimil napsal:
Asi si budete myslet že mi hráblo ...

...jj, fakt si to myslím, ale doufám, že to rozchodíš Grin

...hlavně si dost dobře nedovedu představit, co bys pak dělal ve volném čase - představ si ten promarněný čas = volná odpoledne, nudné víkendy, dlouhé zimní večery!

...leda bych Tě pak zachránil a k zdokonalování a mazlení bych Ti do garáže vždy přistavil nějaký svůj stroj - to by mohlo být řešení! Wink
 
www.CENDURO.cz
hobr
#20 Vytisknout diskuzi
Výběr motorky
Přidané 23-03-2015 18:33
Člen

Příspěvek: 820
Založený: 03.01.11

Thorator napsal:
...Bavili sme se taky o tom tvojem motoparku a vše v pohodě a najednou chceš OPUSTIT TÉNÉRKY
že tys na ten svátek vypil nějakou zkaženou samohonkumusic

Na druhou stranu - kdo od Vlasty koupí, neprohloupí!thumbs up
Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít..."
(Mark Twain)
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 39

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.07 sekund 360,347,081 návštěv