5.5. 2024 02:30
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Květen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Polepy a samolepky nejen na Tvoje moto
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: VOLNÁ TÉMATA :: COKOLI
 Tisk diskuze
Můj ubohý V-Strom a spotřeba oleje...
aron
#21 Vytisknout diskuzi
Přidané 11-04-2015 00:04
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 504
Založený: 04.06.13

Se vším souhlasím, ale jinak. možná že při častější výměně oleje a předzahříváním by to vydrželo víc o cca 20-40k. Ale teď spíš pro Tyfa. Udělal jsi tam spoustu úprav, ale rok od roku chceš od ní víc. Já vím že je dnes těžké najít takový držák, ale nevěř tomu že po té opravě dáš zase 90k. Ta únava materiálu se projeví někde jinde.
 
blejdamint
#22 Vytisknout diskuzi
Můj ubohý V-Strom a spotřeba oleje...
Přidané 11-04-2015 09:02
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

No nechapu proc takove otazky, jestli v 90tis, dosel v zaveru, ze zere olej, kazdy rozumny kluk ktery opravuje nebo dela motory mu rekne(teda, kdyz neni zlobivy jinoch) at si koupi motor z bouracky prehodi, vsude se toho vali, 15 tis a vymalovano a jedu dal, prace na jeden den, delal jsem motory dva a je to cesta do pekel, uz jen koupit a vymenit, nebavim se o jednobuchu, tam to neni takova rana. si nedovedu predstavit jak dava novej prch a spodek zustane stary s prevodovkou a vubec to vse okolo
blejdamintxr650r
 
petr0604
#23 Vytisknout diskuzi
Můj ubohý V-Strom a spotřeba oleje...
Přidané 11-04-2015 09:43
Člen

Příspěvek: 275
Založený: 07.08.11

Není to taková rána? Dělal jsem motor v bigovi a hrubým odhadem do motoru zahučelo 40 tisíc...Taky jde o to jak poctivě to děláš. Pokud perfektně tak je to šupa....
 
komaiz
#24 Vytisknout diskuzi
Můj ubohý V-Strom a spotřeba oleje...
Přidané 11-04-2015 10:51
Člen

Příspěvek: 99
Založený: 22.05.10

petr0604 napsal:
Není to taková rána? Dělal jsem motor v bigovi a hrubým odhadem do motoru zahučelo 40 tisíc...Taky jde o to jak poctivě to děláš. Pokud perfektně tak je to šupa....

No jo ale ty jsi měl ohlé píst a to se jen tak nevydíWink
 
motoblb
#25 Vytisknout diskuzi
Můj ubohý V-Strom a spotřeba oleje...
Přidané 11-04-2015 11:38
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1277
Založený: 15.05.10

Ohlý píst? A to vypadá jak hmmto snad ani nejde

Ono když víš,že tu motorku pošleš dál tak je finančně rozumnější jen přehodit motor,pokud si ji necháváš poctivě zgenerálkovat,ale taky záleží kolik jsi ochotný do toho investovat.Každý má ty hranice nastavené jinak....
www.motodilyhavirov.cz
 
http://www.motodilyhavirov.cz/
blejdamint
#26 Vytisknout diskuzi
Můj ubohý V-Strom a spotřeba oleje...
Přidané 11-04-2015 12:49
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

motoblb_: urco jak pises, ja to beru z hladiska rentability, tak abych mohl jezdit co nejvic, 40 tis generalka motoru poradne viz prispevek vyse, to je z rise pohadek podle mne se to nevyplati opravovat, myslim, ze lepsi ten cas vrazit do dojezdeni a benalu a za 50litru je toho mylsim radne, pisu to ze sve zkusenosti, vzdy jsem zahucel v oprave a vzhledem co s tim Tyf jezdi, nevim jestli je to 2 x rozumne, no ale dle vkusu kazdeho soudruha soudruziGrin
Upravil blejdamint dne 12-04-2015 05:04
blejdamintxr650r
 
motoblb
#27 Vytisknout diskuzi
Můj ubohý V-Strom a spotřeba oleje...
Přidané 11-04-2015 13:16
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1277
Založený: 15.05.10

blejdamint napsal:
motoblb_: urco jak pises, ja to beru z hladiska rentability, tak abych mohl jezdit co nejvic, 40 tis generalka motoru poradne viz prispevek vise, to je z rise pohadek podle mne se to nevyplati opravovat, myslim, ze lepsi ten cas vrazit do dojezdeni a benalu a za 50litru je toho mylsim radne, pisu to ze sve zkusenosti, vzdy jsem zahucel v oprave a vzhledem co s tim Tyf jezdi, nevim jestli je to 2 x rozumne, no ale dle vkusu kazdeho soudruha soudruziGrin
Kdybych hleděl na rentabilitu ani bych na katanu nekoukal.Bude stát dardu,protože ty díly jsou zhruba o 100% draší než na boldoře,ale o tom to je stavím si jí pro sebe...........
www.motodilyhavirov.cz
 
http://www.motodilyhavirov.cz/
hobr
#28 Vytisknout diskuzi
Můj ubohý V-Strom a spotřeba oleje...
Přidané 11-04-2015 15:11
Člen

Příspěvek: 820
Založený: 03.01.11

blejdamint napsal:
... at si koupi motor z bouracky prehodi, vsude se toho vali, 15 tis a vymalovano a jedu dal, prace na jeden den, delal jsem motory dva a je to cesta do pekel, uz jen koupit a vymenit, nebavim se o jednobuchu, tam to neni takova rana. si nedovedu predstavit jak dava novej vrch a spodek zustane stary s prevodovkou a vubec to vse okolo

Má pravdu ten hoch.thumbs up
Upravil hobr dne 11-04-2015 15:13
Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít..."
(Mark Twain)
 
tyfoza
#29 Vytisknout diskuzi
Můj ubohý V-Strom a spotřeba oleje...
Přidané 11-04-2015 15:30
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

Cidas napsal:
Tyfe zaznamenal si větší spotřebu oleje, když si překračoval jeho nájezd?


Spíš ne. Ta motorka trochu brala olej od začátku. Asi 0.5l na 5000km.
Pak už to bylo v závisosti na otáčkách. Ke konci už to bylo 300km po asfaltu na akci a dolil jsem půl litru. Pak 100km offroadu v otačkách a dolil jsem asi 0.5litru...
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
tyfoza
#30 Vytisknout diskuzi
Můj ubohý V-Strom a spotřeba oleje...
Přidané 11-04-2015 15:37
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 414
Založený: 27.05.12

Milanek napsal:
...na co setrit motorku ? pro nového majitele ?? dulezity jeze sis ji tech 90 uzil a po oprave zas - setrilci a lestici do endura nepatri :-)


Vidím to stejně.
Nové válce 2x13,5 pístní sada komplet 5,5

Sehnal válce/písty/kroužky za 5. Od skvělého důvěryhodného kamaráda Matesa, co mě minule zachránil se spojkou. Má to z bouračky. Najeto 6000km. Tak předpoklám super stav.

V pondělí je to doma. Přes týden to servis složí dokupy.

Budu dbát na předehřívání a výměny oleje. Aplikuju Metaltec, to by taky mohlo pomoct. A za dalších 90kkm to rozebereme a prohlédneme.
Tolik předsevzetí najednou...
Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.cz
 
tyfoza.blogspot.cz
petr0604
#31 Vytisknout diskuzi
Můj ubohý V-Strom a spotřeba oleje...
Přidané 11-04-2015 16:17
Člen

Příspěvek: 275
Založený: 07.08.11

Já bych tam žádné placebo srágory nelil....Nakonec to nadělá víc škody než užitku. Moc těmle věcem nevěřím. helpless
 
maraXRV
#32 Vytisknout diskuzi
Můj ubohý V-Strom a spotřeba oleje...
Přidané 11-04-2015 16:28
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 290
Založený: 25.10.11

Já bych hlavně hlídal výměnu a pořádně jí ohřál, znám to, taky od garáže musím do kopce
Enduro musí bejt apoň trochu od bahna
 
motoblb
#33 Vytisknout diskuzi
Můj ubohý V-Strom a spotřeba oleje...
Přidané 11-04-2015 16:31
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1277
Založený: 15.05.10

Tyfe na přísady opatrně,né všechny se budou vesele tvářit ke spojce.Já ve svých VF 500 F2 používal http://www.valvol..._treatment tohle mám ověřené a funguje to.Jednou jsem změnil na nějaký metalex a měnil jsem spojku hmm Ty experimenty jsou hrozná věc Grin
www.motodilyhavirov.cz
 
http://www.motodilyhavirov.cz/
Josef
#34 Vytisknout diskuzi
Můj ubohý V-Strom a spotřeba oleje...
Přidané 11-04-2015 19:09
Člen

Příspěvek: 142
Založený: 26.05.14

No nazdar ...ty fota jsou hrozný , no co ,trošku drahá zkušenost. Hlavně že víš co děláš špatně. Tak si to aspoň pro příště ohlídáš , ty výměny oleje. Jinak přeji úspěch . Ať ti to šlape dalších nejmíň 190 ť
 
qwert
#35 Vytisknout diskuzi
Můj ubohý V-Strom a spotřeba oleje...
Přidané 11-04-2015 19:37
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

motoblb napsal:
Tyfe na přísady opatrně,né všechny se budou vesele tvářit ke spojce.Já ve svých VF 500 F2 používal http://www.valvol..._treatment tohle mám ověřené a funguje to.Jednou jsem změnil na nějaký metalex a měnil jsem spojku hmm Ty experimenty jsou hrozná věc Grin


Nemyslíš ty metabond? SmileTen uměl dělat divy.Oběma směry..Grin
 
motoblb
#36 Vytisknout diskuzi
Můj ubohý V-Strom a spotřeba oleje...
Přidané 11-04-2015 20:13
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1277
Založený: 15.05.10

qwert napsal:
motoblb napsal:
Tyfe na přísady opatrně,né všechny se budou vesele tvářit ke spojce.Já ve svých VF 500 F2 používal http://www.valvol..._treatment tohle mám ověřené a funguje to.Jednou jsem změnil na nějaký metalex a měnil jsem spojku hmm Ty experimenty jsou hrozná věc Grin


Nemyslíš ty metabond? SmileTen uměl dělat divy.Oběma směry..Grin
Je to Peťo možné vfky jsou už více jak 10 let pryč.Tenkrát jsem to vzal v práci ve velkoskladě kde jsem dělal na doporučení jaká to je bomba Grin Když se nad tím zamyslím,tak oni mně tam vlastně měli za pokusného králíka Grin těch vyborných věcí co jsem prubnul a vyměnil za ověřené,těch bylo více Shock
www.motodilyhavirov.cz
 
http://www.motodilyhavirov.cz/
petrOV
#37 Vytisknout diskuzi
Můj ubohý V-Strom a spotřeba oleje...
Přidané 11-04-2015 23:46
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 222
Založený: 14.11.12

ještě si tak říkám, že krom toho, co tyf dělat spíše neměl, tak jestli to nebude i ročníkem - má tuším 09ku, pokud vím, tak 09kám jako jedinmým praskaly rámy u stupaček....že by se cost cutting projevil na kvalitě i jinde než jen na rámu?hmm
 
Hapo
#38 Vytisknout diskuzi
Můj ubohý V-Strom a spotřeba oleje...
Přidané 12-04-2015 00:35
Člen

Příspěvek: 29
Založený: 03.01.14

Tyfe, to co hodláš pouze vyměnit ti na dalších 90 tis. km do rozebrání stačit nebude, budeš půlit dříve. Pokud chceš min. 90% spolehlivost na stejnou další dávku km, rozpůl motor teď, poměř všechny tolerance a vyměň vše, co se jeví tak v polovině opotřebení z hlediska tolerancí. Na své původní XTZ 660 (´93) jsem musel při 105000 km, kdy se mě při volné jízdě ustálenou rychlostí vylomil zub na 5 st., na doporučení servisu preventivně měnit pár kol 2 st., pochopitelně zničený pár kol 5 st., jeden ventil, vodítka, zabroušení sedel, nějaké ty ložiska v motoru (8 ks), podruhé rozv. řetěz, gufera, olej. čerpadlo (to si taky vyměň!!!), spojk. lamely včetně pružin (koš už byl taky od nich celkem jetý...) a pár dalších drobností (nějaké šrouby v motoru, sady těsnění válce, hlavy, bloku a vík), ale píst. sadu jsem měnil za Wiseco, páč jsem počítal, že to jediné se bude muset měnit, ale servis říkal, že to jediné bylo prakticky v pořádku a v normě, ale chtěl jsem Wiseco 682 ccm, tak jsem ho měl. Bratru 33.000,- včetně slevy cca 1500,- a to byl jednoválec. Nový majitel zkrátka dobře koupil a při dobrém zacházení hrubým odhadem aspoň dalších 60000 najede. Takže tě to asi při požadované spolehlivosti bude stát o něco víc než mě nebo koupíš levněji celý jetý motor (ale jak bude ojetý či zajetý?). Cením si a vyžaduji spolehlivost strojů které sedlám a je to třeba udělat:
- neohřívej motor na místě, po nastartování vyjeď a zahřívej celý motor co nejpomalejší jízdou na co nejvyšší rychl. stupeň, (během na volnoběh na místě motor zahřeješ nerovnoměrně - vrch rozpálený spodek studený a navíc se olej nedostane všude po motoru v dostatečném množství jak při jízdě), nevytáčej motor za studena, největší opotřebení je vždy za studena!!!
- zkrať interval výměny oleje a filtrů, na značce až tak nezáleží, jde o to, jak to ten motor snáší, když jezdí bez půl litru delší dobu a s dvojnásobným nájezdem....
Tož tak ve zkratce...thumbs up
P.S.: Ten Metaltec by taky "mohl" pomoct, ale je otázka jak..... Podobné věci pomůžou (oddálí opotřebení neboli zvýší spolehlivost a nájezd km), ale myslím, že to platí především pro nové, zánovní a nebo zajeté motory, ne pro ty, co jsou v polovině životnosti...
Upravil Hapo dne 12-04-2015 00:52
 
aron
#39 Vytisknout diskuzi
Můj ubohý V-Strom a spotřeba oleje...
Přidané 12-04-2015 01:28
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 504
Založený: 04.06.13

Odbočím kousek od technického téma, ale myslím že je to taky k věci. Každý máme nějakou hromádku a z té se musí pokrýt spousta nákladů.Pokud se Tyfovi povedlo sehnat vadné díly za rozumný peníz /samozřejmě to naskáče ještě dalšíma položkami/ a vleze se do rozpočtu aby mohl jezdit, není co řešit. Dělat vše pro to aby to vydrželo jak nová mašina stojí majlont a nikde stejně není jistota a mezitím se mu muže naskytnout další dobrá koupě /třeba celý motor, nebo motorka./ a jezdíme dál.
 
blejdamint
#40 Vytisknout diskuzi
Můj ubohý V-Strom a spotřeba oleje...
Přidané 12-04-2015 05:15
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

to motoblb_ : jasne delas to pro sebe a to je jasne, ze na srdicko, das vse tak jak ma byt, ale stejne to budes mit na kochacku a mozna se svezes par x do roka, ja jen napsal svoji zkusenost s predchozi opravou,clovek, ktery chce jezdit moc na vyber nema, myslim.Odbocim trosku-Nejakej patek delam do motorovych pil znackovych a za tech 25let stale dokola, kdyz nekdo prisel, ze chce udelat jen vchr nebo spodek, jiz nikdy vice,ze zacatku chtel clovek vyhovet, ted nekompromisne, musi se udelat GO vsecho a to jsou jen 2 takty, u taktu to vidim stejne, kdyz to rozepisu, tak vidim u zakaznika nebo klienta 99% je zajimala jen rentabilita, zaver, profik novy stroj, amater polepit z ojetych dilu, kdyz jsou a az to klekne popelnica a novy typ s co nejvetsim zamerenim pro daneho zakaznika dle potreb. Zbytek je dle meho nazoru nostalgie a mleti prazdne slamy. U tebe Katanu chapu, moc jich neni, nechapu obyc. motorku, kterych jsou mraky. Co clovek to nazor. Ja bych ty love procestovalSmile
Upravil blejdamint dne 12-04-2015 08:00
blejdamintxr650r
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 60

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,337
· Nejnovější člen: Najmi
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.06 sekund 361,774,713 návštěv