19.5. 2024 08:43
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Květen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· Royal Enfield Himalayan
· Polepy a samolepky nejen na Tvoje moto
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: VOLNÁ TÉMATA :: COKOLI
 Tisk diskuze
Máme svátek
tom
#21 Vytisknout diskuzi
Přidané 01-11-2010 07:09
Člen

Příspěvek: 95
Založený: 14.05.10

on byl nějaký svátek?Shock sem to asi zaspalhilarious
jsem malej, ale širokej
 
www.stolarstvikij.cz
Waltr
#22 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 01-11-2010 07:15
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

3X> Mě uniká český výrobek, nějak to u sebe nemohu dohledat? Ne že bych proti tomu něco měl, možná i naopak ale tuhle stránku věci jsem vynechal, pokud myslíš zmiňovaný Mnichov- je to žert a snaha zapojit ,,většinu do diskuze. Ale to jsem u tebe předpokládal že pochopíš, takže to bude něco jiného.
Dobré lidi jsem zmínil protože (např Galdóuš, Tobig) je z nás často slyšet že jsme šmejdi. Ano jsme určitě, ale je to jako s motorkářema- hovad je méně přesto se mluví hlavně o nich.
Proto jsem chtěl poukazat na to že když se člověk zamyslí tak zjistí že je tady spousta fajn lidí, a podle mě tenhle pocit je součástí národního smýšlení.
Od kdy to pozoruji? Myslím že tak nějak od dětství...třeba při návratu z dětského táboru v NDR....ale to nevím jestli to nebyla čistá radost z přežití.

Co jsem to jenom chtěl....?
 
tobig
#23 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 01-11-2010 07:49
Člen

Příspěvek: 647
Založený: 02.05.10

Počkej , počkej Zdeno. Možná mi něco uniklo, ale já netvrdím, že jsou češi šmejdi. Jen jsem vyjádřil svůj postoj ke státní přislušnosti. Fakt je mi jedno, kdo je kým... vlastenec určitě nejsem.
Ted mně ale napadlo - když mám na bundě našitou CZ vlajku - že trošku asi jo....? hmm
 
Galdous
#24 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 01-11-2010 08:01
Člen

Příspěvek: 54
Založený: 05.08.10

Samozřejmě že pocit sounáležitosti k Česku převládá a můžou za to ti skvělí lidičkové, kteří mají zlaté české srdíčko a negativní emoce vyrovnávají a proto taky taháme na cesty českou vlajku. Ale myslím že "vychcanost" mají Češi ve vínku a je to snad národní tradice, a to mě fakt v poslední době hodně štve Sad
 
refi
#25 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 01-11-2010 08:26
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

a já si zase myslím, že o té národní povaze české, tedy vychcanosti možná mluví i jiné národy jako o své povaze. věřím, že každý národ má svoje "typické", které vidí jen oni a zvenku to vidíme zase jinak. když jsme jednou obědvali u mazur v polsku a povídali jsme si s ukecanou majitelkou, docela jsme žasli, jak nás čechy vidí poláci a to v dobrém slova smyslu.
myslím, že je chyba, když čechům přiřazujeme špatné vlastnosti jako "typické" pro čechy. pořád to bude o člověku. zkuste si raději někdy pustit třeba rádio leonardo, je to internetové rádio, kde se to schopnými čechy jen hemží (věda, kultura, umění atd.) taky znám spoustu vychcánků, ale nikdy mě nenapadlo přičítat jejich vyčůranou povahu tomu, že jsou češi.
jo a vlajku ven nevozím a musím říct, že tohle je mi třeba naprosto cizí Grin
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
Galdous
#26 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 01-11-2010 08:58
Člen

Příspěvek: 54
Založený: 05.08.10

Já ti nevím, já bych svou domovinu neměnila a o těch skvělých lidičkách na každém kroku, žádná věc, kloubouk dolů a jsou naši.... Ale prostě si nemůžu pomoct, jestli je to celkově systémem a stylem dnešního života nebo náturou,aĺe vidím to na sobě, kolikrát člověk uvažuje jak co obejít a využít (a nebudu tvrdit že ne) a pak je jen na každém z nás, jakou má náturu a poctivost a ustojí to Wink. V poslední době mám prostě dosti těchto špatných zkušeností a chtěla bych,aby se lidé občas chovali prostě poctivěji, otevřeněji, upřímněji a srdíčkem.... možná to nemá nic společného s českou náturou,ale možná přeci trošku jo. Čech si poradí všude se vším, jen už nezkoumat jakou cestou Grin
 
3X
#27 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 01-11-2010 09:26
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

Waltr napsal:
3X> Mě uniká český výrobek, nějak to u sebe nemohu dohledat?


cituji "Tak ano, u motorek už to není tak slavné."

pokud jsi teda nemyslel Čínu?Grin
příjde mi to, že se tu míchají hrušky s jabkama, vlastenectví a přátelství lidí

to tobig: taky vozím na motorce CZ Wink

jinak národnost mám českou, protože jsem se tady narodil, mám radost, když vyhrajeme v hokeji nebo jsme ve finále na MS basketu žen, ale tím to asi u mě končí, je mi jedno, jestli Enge jezdí ve formuli 1 nebo v zahraničí slyším český nebo anglický jazyk. Podobně, jako tobig Čechy v zahraničí nevyhledávám. Když potkám motorkáře z CZ, pobavím se. Nepreferuji české výrobky, jenom proto, že jsou české. Binec je v každém státě, jen my o tom moc nevíme a všímáme si toho našeho.
Upravil 3X dne 01-11-2010 09:27
 
Waltr
#28 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 01-11-2010 11:36
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

3x>Tak jsem tě přecenil. Grin
Cituji sebe bez vytržení ,,Tak ano, u motorek už to není tak slavné. Ale mnichov není tak daleko.Wink"
Na vysvětlenou byl to žert, a měl navodit rýpavou atmosféru.
HonzaH to pobral správně.
Hrušky nenmíchám, pořád jsem přesvědčen že ,,kvalita" spoluobčanů má vliv na pocit sounáležitosti ke skupině- zde národní. Jak pozitivní tak negativní.
Ale je to jedno, CZ máš. kissGrin
Co jsem to jenom chtěl....?
 
czunik
#29 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 01-11-2010 13:34
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 15.05.10

Tak jsem se dloho nepobavil:Cestuji celkem hodně a něco i sem tam zaslechnu...A musím říct že česko jako takové nic moc neznají...a to je trpké zjištění..ale asi je to případ od případu.Třeba anglani..česko řadí k rusku dobrý ne?? Takže nezbývalo je dloho přesvědčovata vysvětlovat...Italie..prej špinavá země..něco jako rumunsko atd.Jak tady byli na jednání změnily názor a byli doslova v šoku jak je tady čisto..víc jak u nich!! Takže tak..souhlasím s každým názoremhilarious je to na úhlu pohledu.Ale jsem rád že jsem jako člověk...tady teď...a ostatní je podružnéthumbs up
svoboda,svoboda názoru,svoboda myšlení je nezaplatitelné a nezpochybnitelné....
 
www.ventobohemia.cz
3X
#30 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 01-11-2010 14:32
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

Waltr napsal:
3x>Tak jsem tě přecenil. Grin
Cituji sebe bez vytržení ,,Tak ano, u motorek už to není tak slavné. Ale mnichov není tak daleko.Wink"
Na vysvětlenou byl to žert, a měl navodit rýpavou atmosféru.
HonzaH to pobral správně.
Hrušky nenmíchám, pořád jsem přesvědčen že ,,kvalita" spoluobčanů má vliv na pocit sounáležitosti ke skupině- zde národní. Jak pozitivní tak negativní.
Ale je to jedno, CZ máš. kissGrin


pokud to chceš brát "kvalitativně", tak poměr bude ve všech vyspělých zemích +/- stejný, ale nevím, co je pro tebe měřítko kvality. Já přátelé podle míry sounáležitosti nebo vztahu k ČR neposuzuji. Pro mě jsou důležitější hodnoty.
 
3X
#31 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 01-11-2010 14:36
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

to waltr: na co jsi hrdý? Můžeš to vyjmenovat?
 
czunik
#32 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 01-11-2010 14:47
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 15.05.10

3X napsal:
to waltr: na co jsi hrdý? Můžeš to vyjmenovat?


já jsem hrdej na českej humor,paroubka...a svíčkovouhilariousGrin
svoboda,svoboda názoru,svoboda myšlení je nezaplatitelné a nezpochybnitelné....
 
www.ventobohemia.cz
tobig
#33 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 01-11-2010 20:14
Člen

Příspěvek: 647
Založený: 02.05.10

Galdous napsal:
Já ti nevím, já bych svou domovinu neměnila a o těch skvělých lidičkách na každém kroku, žádná věc, kloubouk dolů a jsou naši.... Ale prostě si nemůžu pomoct, jestli je to celkově systémem a stylem dnešního života nebo náturou,aĺe vidím to na sobě, kolikrát člověk uvažuje jak co obejít a využít (a nebudu tvrdit že ne) a pak je jen na každém z nás, jakou má náturu a poctivost a ustojí to Wink. V poslední době mám prostě dosti těchto špatných zkušeností a chtěla bych,aby se lidé občas chovali prostě poctivěji, otevřeněji, upřímněji a srdíčkem.... možná to nemá nic společného s českou náturou,ale možná přeci trošku jo. Čech si poradí všude se vším, jen už nezkoumat jakou cestou Grin


Peti, myslím, že jsi na TO kápla..! thumbs up
Já bych také neměnil... Smile
 
tobig
#34 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 01-11-2010 20:20
Člen

Příspěvek: 647
Založený: 02.05.10

czunik napsal:
3X napsal:
to waltr: na co jsi hrdý? Můžeš to vyjmenovat?


já jsem hrdej na českej humor,paroubka...a svíčkovouhilariousGrin


paroubek.... hilariousGrinthumbs up
 
czunik
#35 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 01-11-2010 21:05
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 15.05.10

tobig napsal:
czunik napsal:
3X napsal:
to waltr: na co jsi hrdý? Můžeš to vyjmenovat?


já jsem hrdej na českej humor,paroubka...a svíčkovouhilariousGrin


paroubek.... hilariousGrinthumbs up


snad to každý pochopil...jsem pravej jako ta sviňa..vlastně čuníkGrin
svoboda,svoboda názoru,svoboda myšlení je nezaplatitelné a nezpochybnitelné....
 
www.ventobohemia.cz
Waltr
#36 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 01-11-2010 21:46
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

3X napsal:
Waltr napsal:
3x>Tak jsem tě přecenil. Grin
Cituji sebe bez vytržení ,,Tak ano, u motorek už to není tak slavné. Ale mnichov není tak daleko.Wink"
Na vysvětlenou byl to žert, a měl navodit rýpavou atmosféru.
HonzaH to pobral správně.
Hrušky nenmíchám, pořád jsem přesvědčen že ,,kvalita" spoluobčanů má vliv na pocit sounáležitosti ke skupině- zde národní. Jak pozitivní tak negativní.
Ale je to jedno, CZ máš. kissGrin


pokud to chceš brát "kvalitativně", tak poměr bude ve všech vyspělých zemích +/- stejný, ale nevím, co je pro tebe měřítko kvality. Já přátelé podle míry sounáležitosti nebo vztahu k ČR neposuzuji. Pro mě jsou důležitější hodnoty.

Wink
Podle toho že mám dobré přátele kteří jsou češi hodnotím lépe čechy jako celek- nehodnotím přátelé podle toho jací jsou češi. Nebo jak se za čechy vydávají.
Myslím že poměr bude jiný protože v jiných zemích mají přístup k národnímu citění jnak podpořen historií, a mají jinou mentalitu.
Co jsem to jenom chtěl....?
 
Waltr
#37 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 01-11-2010 22:02
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

3X napsal:
to waltr: na co jsi hrdý? Můžeš to vyjmenovat?

Viděl jsi street of filadelphia, ,,zeptám se jako dítě, proč dáte největší případ někomu koho chcete propusti".
Vážně vše, nebo stačí jen výcuc?ShockGrin
Přispěli jsme nejvíce z celého světa na ničivé tsunami před nějakými 5 lety.
Nevěšeli jsme komusisty po převratu, na naše rozměry není jiná země která má takové spotovní ůspěchy, umíme nejlépe kritizovat, jsme technicky zruční, když už je zle jsme schopni z toho udělat srandu, Hitler říkal, pozor na ně, nedříve se zohnou, ale nezlomí a pak švihnou"
Na to množství hovad co tu žije jsme schopni fungovat a celkem si to užívat, dokázali jsme živit a zásobovat celé RVHP, Dokážeme krásně diskutovat a přitom si vés jen tu svou.
ženy, příroda, pivo, škorpion, semtex, silonky,čočky,satanská bible,pedro, sevag, míša,citron,visací zámek, kofola, tvarůžky,slivovice,frgál,krteček,křemílek, škoda 110r, hoří má panenko, homolci, slavnosti sněženek, knedlík, jdu spát zítra ti dopíšu, kdyby bylo málo. Grin
Co jsem to jenom chtěl....?
 
3X
#38 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 01-11-2010 22:14
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

děkuji
 
czunik
#39 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 01-11-2010 22:36
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 15.05.10

Waltr napsal:
3X napsal:
to waltr: na co jsi hrdý? Můžeš to vyjmenovat?

Viděl jsi street of filadelphia, ,,zeptám se jako dítě, proč dáte největší případ někomu koho chcete propusti".
Vážně vše, nebo stačí jen výcuc?ShockGrin
Přispěli jsme nejvíce z celého světa na ničivé tsunami před nějakými 5 lety.
Nevěšeli jsme komusisty po převratu, na naše rozměry není jiná země která má takové spotovní ůspěchy, umíme nejlépe kritizovat, jsme technicky zruční, když už je zle jsme schopni z toho udělat srandu, Hitler říkal, pozor na ně, nedříve se zohnou, ale nezlomí a pak švihnou"
Na to množství hovad co tu žije jsme schopni fungovat a celkem si to užívat, dokázali jsme živit a zásobovat celé RVHP, Dokážeme krásně diskutovat a přitom si vés jen tu svou.
ženy, příroda, pivo, škorpion, semtex, silonky,čočky,satanská bible,pedro, sevag, míša,citron,visací zámek, kofola, tvarůžky,slivovice,frgál,krteček,křemílek, škoda 110r, hoří má panenko, homolci, slavnosti sněženek, knedlík, jdu spát zítra ti dopíšu, kdyby bylo málo. Grin



clap pecka...pár věty..řečeno všeWink
svoboda,svoboda názoru,svoboda myšlení je nezaplatitelné a nezpochybnitelné....
 
www.ventobohemia.cz
refi
#40 Vytisknout diskuzi
Máme svátek
Přidané 02-11-2010 09:08
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1250
Založený: 22.04.10

Waltr napsal:
... Dokážeme krásně diskutovat a přitom si vés jen tu svou....


GrinGrinGrin
---------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich
 
refi.rajce.net
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 36

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,337
· Nejnovější člen: Najmi
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.07 sekund 364,676,431 návštěv