27.4. 2024 23:50
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Fotoaparát
Tarabys
#61 Vytisknout diskuzi
Přidané 22-11-2011 14:10
Člen

Příspěvek: 385
Založený: 29.05.10

Nic pokud neprodám...Shock Grin
Nechci zatím říkat, ale jak už jsem myslím psal na motorkářích, tak zvětšuju snímač a měním systém...Wink
----------------------------------
"to je ON, mého srdce Strom..."
Můj web? Tady > www.tarabys.blogs...
 
HonzaH
#62 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 22-11-2011 16:38
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 712
Založený: 24.05.10

Tarabys napsal:
Nic pokud neprodám...Shock Grin
Nechci zatím říkat, ale jak už jsem myslím psal na motorkářích, tak zvětšuju snímač a měním systém...Wink


A to na? hmm
------------------------------------------
Kač Kač 950 2004 - už je pryč
Kač Kač 690 2009
 
svaca04
#63 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 22-11-2011 18:58
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 172
Založený: 02.05.10

Tarabys napsal:
Prodávám kompakta Canon SX200IS - popis zatím tady: http://www.motork...oto5852366 (později asi hodím na Aukro.


platí to ještě ?
2009-2012 F 650 GS Dakar
2012 - ? ? R 1150 Gs Adventure
2017 - ? ? WR 450 F
 
Tarabys
#64 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 22-11-2011 19:48
Člen

Příspěvek: 385
Založený: 29.05.10

HonzaH napsal:
A to na? hmm


Tak jsem "zrcadlo" prodal - snad bude JencekGS spokojený a neomlatí mi Canona o hlavu bo aparát to není zrovna nejlehčí...Grin

No a teď už teda můžu říct, že jdu do Sony NEX-5N...Wink
----------------------------------
"to je ON, mého srdce Strom..."
Můj web? Tady > www.tarabys.blogs...
 
Waltr
#65 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 23-11-2011 08:24
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

To je CD? Nebo domácí kino?
....no kouknu na GS forum a co nevídím v políčku reklamy Fotoškoda Sony NEX 5n...16490Kč.
Upravil Waltr dne 23-11-2011 08:28
Co jsem to jenom chtěl....?
 
Tarabys
#66 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 23-11-2011 08:29
Člen

Příspěvek: 385
Založený: 29.05.10

No vzhledem ke stereo záznamu zvuku do Dolby Digital a fullHD záznamu to je obojí.
Mimojiné...Wink
----------------------------------
"to je ON, mého srdce Strom..."
Můj web? Tady > www.tarabys.blogs...
 
3X
#67 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 23-11-2011 09:04
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

taky jsem se díval, co to je zač. Na video asi dobrý, jsem zvědavý na fotky.
 
HonzaH
#68 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 23-11-2011 10:21
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 712
Založený: 24.05.10

Tarabys - no nad něčím takovým právě přemýšlím - PENy mě nenadchly, soňáky a panasoniky se mi líbí víc a teď pokukuju po samsungu nx - jsou za dobrou cenu v celých setech i se skly

prostě něco s rozumnou obrazovou kvalitou - tj. větším čipem, ale v rozumné velikosti (tj. malosti)
a právě tyhle krabičky a třeba s malým pancake objektivem mi přijdou jako rozumné řešení - dá se rozumně nosit a přitom kvalita čipu je mnohme lepší než u kompaktu
------------------------------------------
Kač Kač 950 2004 - už je pryč
Kač Kač 690 2009
 
Tarabys
#69 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 23-11-2011 11:54
Člen

Příspěvek: 385
Založený: 29.05.10

HonzaH - ty čipy jsou naprosto stejné jako u zrcadlovek, tam vlastně žádný rozdíl dělat netřeba.
Navíc NEXy mají crop faktor 1,5, takže jsou větší než Canoní APS-C...

Jen tak pro zajímavost tahle fotka:http://digineff.c...x5n_11.jpg je focena NEXem 5N, seťákem na ISO 6400.
Navíc je to natvrdo v jpegu bez úprav jak vylezl z foťáku. Úpravou z RAWu by se z toho dalo vykřesat daleko více...Wink Takže o silném potenciálu toho foťáku jsem přesvědčen stejně jako o kvalitě videa. Oboje jsem poctivě nastudoval včetně stahování "surových vzorků" jak vyšly přímo z něj...

Samozřejmě ergonomie a rychlost ovládání bude horší než u zrcadla - vždy je to něco za něco.
Tož tak...
----------------------------------
"to je ON, mého srdce Strom..."
Můj web? Tady > www.tarabys.blogs...
 
rop
#70 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 24-11-2011 08:01
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 70
Založený: 04.10.11

To Tarabys: Tato myšlenka ně už trápí taky dlouho, obvzláště když kvůli váhy nechám bagl se skly. doma a fotím jen do mozkové paměti. Porovnával jsi fotky z Canonu s tímto strojem při různých světlech, rychlostech, je už skutečně tady doba, kdy kompakty nahradí zrcadlovky? Čipy jsou u zrcadlovek různé, již dávno odborníci pro některé potřeby focení více doporučuji spíše kompakty. Vždyt´levné zrcadlovky byly spuštěny na trh teprve před pár lety, jen z komerčního důvodu. Každé recenze a referenční fotky beru z rezervou - jsou dělány pro prodej.
 
Waltr
#71 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 24-11-2011 08:27
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

No počkej až uvidí Pořez že tady vystavuješ jeho ženu. Víš že je šampion v sumooooo.
A proč vlastně nekoupíš kameru full? Jsou kolem 4. To chceš mít jako jeden přístroj?
Asi to není špatná myšlenka. Nicméně jsem zjistil, že mi kvalita obrazu až tak nevadí (u videa) chvíli mě štvalo že to není excelent, ale zase to má nádech historických záběrů. No né že by to nebylo koukatelné, ale dovedu si představit i lepší. Mám nějakou sonku minidv, a buď mám dobře nastaven program (unlead) nebo je to prostě max.
Předpokládám že u té tvé je omezení videa pouze velikostí karty?
Já jsem onehdá taky přemýšlel, že ten Nikon vyměním za něco, ale upřímně spíše z toho důvodu, že je pro mě nevyužit a chtěl bych i větší zoom. A dalších 15-25 za sklo nedám.
Co jsem to jenom chtěl....?
 
Tarabys
#72 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 24-11-2011 12:27
Člen

Příspěvek: 385
Založený: 29.05.10

rop> jj, porovnával jsem fotky v JPEG bez úprav + RAWy (co jsem si postahoval). Vše focené seťákem a jsem spokejen. Můj (teď Jenckův) Canon + Tamron má lepší optickou kvalitu, ale je to těžce rozeznatelné v "náhledových" velikostech, tudíž při běžném prohlížení. Rozdíly samozřejmě najdeš ve 100% zvětšeních v RAWu, ale je to docela hnidopišské a pro drtivou většinu lidí asi i nepodstatné.

Největší nevýhoda je rychlost a vlastně i jednoduchost nastavení běžných parametrů - tady samozřejmě poloprofi (a vyšší) zrcadla vyhrávají na plné čáře. Je to logické vzhledem k velikosti samotného foťáku, protože není kam ty ovládací prvky umístit. Mínusem je taky rychlost a přesnost ostření (fázové ostření vs. kontrastní), tam samozřejmě zrcadlovky excelují i když tyhle pokročilé kompakty je pozvolna dotahují.

Ale rozhodně bych neřešil čipy. Napříkad ten Sony co kupuju má větší čip než APS-C od Canonu (crop faktor 1,5 oproti 1,6). Navíc je o pár let novější, takže pokročilejší technologie (zadní podsvícení atd) jde poznat...Wink

Myslím, že teď se dá za rozumné peníze koupit starší zrcadlovka (ideálně poloprofi řady a výšší) s kvalitním objektivem za cenu nižší než co stojí tyhle kompakty, ale kvalitou fotek budou samozřejmě o řád výš (o ovládání nemluvě). Musíš oželet třeba video, protože starší to prostě neměly, ale zase mají vynikající kvalitu fotek a poměr výkon/cena je v téhle době super...thumbs up
----------------------------------
"to je ON, mého srdce Strom..."
Můj web? Tady > www.tarabys.blogs...
 
Tarabys
#73 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 24-11-2011 12:38
Člen

Příspěvek: 385
Založený: 29.05.10

Waltr> do 30-ti spíše 40-ti tisíc není kamera, která by měla kvalitu obrazu a hlavně plně manuální možnosti nastavení, které Ti umožní hrát si s hloubkou ostrosti jako foťáky/zrcadlovky. To nemluvím o výměnných objektivech atd atd...Wink A už vůbec nemluvím o jejich focení - abych neměl dvě zařízení.
Nejlepší video co v současnosti z foťáku leze má Panasonic GH2 (nutno ještě mírně hacknout firmware), ale protože ve fotkách je zase slabší než Sony (má menší čip), tak vyhrál Sony, protože fotky jsou pro mě důležitější a to video není zase o tolik horší.
Ale jestli mi najdeš kameru do 30-ti tisíc co dokáže natočit tohle: http://vimeo.com/... a samozřejmě zároveň fotí do RAWu, tak sem s ní.
Ale i tak nevím proč bych měl platit skoro dvojnásobek za "to stejné"...Cool
----------------------------------
"to je ON, mého srdce Strom..."
Můj web? Tady > www.tarabys.blogs...
 
prezi
#74 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 26-11-2011 07:47
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4027
Založený: 20.04.10

...jsem se zamiloval blushing ...objevil jsem včera toto (podle mne) úžasné retro: Fujifilm FinePix X10

...malé tělo z hořčíkové slitiny, optický hledáček, rozumný zoom i rozlišení, vysoce světelný objektiv, sáňky na blesk ...co víc přát!

...asi rozbiju prasátko a udělám si radost Cool
 
www.CENDURO.cz
TomasTT
#75 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 26-11-2011 13:13
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

prezi: stejně jako X100, kterou jsem měl půjčenou na víkend, nemá X10 pořádnou závěrku!!! Pokud to chceš používat na sluníčku, tak bez sady ND filtrů (nebo variND) je to nepoužitelné, protože závěrka má omezení na 1/1000s při otevřené cloně. Všude sice píšou, že to má 1/4000s ale to platí jen pro plně zavřenou, takže když chceš dosáhnout efektu rozmazaného pozadí nízkou hloubkou ostrosti (a proto si kupuješ objektiv s F2.0), tak to nesmí být na plném osvětlení, protože 1/1000s nestačí. Filtr to řeší ale supluješ tím něco, co nedořešil výrobce a musíš ovládat třeba v A režimu vpodstatě i závěrku manuálním otáčením filtru (pokud máš variabilní ND) až ti indikátor času zezelená. Navíc to není úplně dobře vidět. Mě ten víkend stačil na to, abych to vyřadil z úvahy a čekám na nový Panasonic GX1, který bude v prosinci na trhu..
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
prezi
#76 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 27-11-2011 17:31
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4027
Založený: 20.04.10

to TomášTT: díky za info ...já ho v ruce neměl, pouze co jsem vyčetl ...mně se zdál být technicky dokonalým + velmi se mi líbí vzhledem a provedením

...vybírám a vybírám - vím, že na motorku zrcadlovku nechci a že bych si mohl vybrat z kategorie profi kompaktů ...tak který? helpless
 
www.CENDURO.cz
prezi
#77 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 13-12-2011 09:55
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4027
Založený: 20.04.10

...rozhodl jsem se ponechat si kompakt do kapsy (Panasonic Lumix DMC-TZ5) a doplnit ho o "bezzrcadlovku" Olympus E-PL1 na naučení a pokus o "lepší focení" (zrcadlovku nechci)


...Olympus E-PL1 je nyní ve výprodejích za velmi dobrou cenu v různých setech:

- tělo + M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5.6 je cca za 7.000,-

- tělo + M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5.6 + M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:4.0-5.6 je za cca 10.000,-

- tělo + M. Zuiko Digital ED 14-150 mm 1:4.0-5.6 za cca 14.000,-


...jen včil ještě řeším, který set zvolit hmm
 
www.CENDURO.cz
RadekK
#78 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 13-12-2011 12:12
Člen

Příspěvek: 416
Založený: 11.09.11

Tady nejde jednoduše poradit. Ohledně ohniska, tedy objektivu, opravdu velmi záleží na tom, co od toho člověk očekává, hlavně co a jak bude fotit, jak bude fotky prezentovat, jak do budoucnosti (věrnost značce, snad i FF) a tak. Pokud zde není takové zřetelné zadání, tak leda hlasovat ... a snad to vyjde ... saycheese
Pokud neřešíme další věci jako je mechanické provedení (velikost, váha, bytelnost), jistou věrnost přenosu barev, kontrastu, zkreslení (kvalitu optiky), dostupnost příslušenství (clony, filtry), vrozené neduhy některých objektivů (vysouvání, netěsnost), ... a světelnost uvedených tří objektivů je prakticky stejná ...
Já osobně bych na akční použití na motorce (out door momentka, krajinka, dokument) a takové to běžné domácí focení (+ in/out door momentka, portrétek) volil ohnisko 14-42 thumbs up. Počítám, že "krop" u tohoto OLY je 1:2. Koupil bych snad i tu sadu 14-42 + 40-150, ale fotit na 200mm (po přepočtu) s clonou 8 až 11 ... zkusit to. 300 mm s f 8(11) ? Já tedy asi ani ve dne. Pro malé fotky na NET to však jistě (snad) půjde. Objektiv 14-150 za tuto cenu bude horší než oba výše uvedené, u těch 10-ti násobných zomů je spousta kompromisů v mechanice a hlavně optice. Já osobně bych do 14-150 (tedy 28-300 mm ekv.) jako prvního objektivu (vlastně ani do třetího,pátého) nešel.
Závěrem : Koupil bych 14-42, pak hódně fotil a vysledoval co mě tak nějak chybí ... Třeba to bude pořádněj externí blesk ... Hoj
Upravil RadekK dne 13-12-2011 12:26
 
3X
#79 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 13-12-2011 20:15
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

udělal bych to samé, co RadekK. K tomu světelnost toho druhého je už opravdu špatná a nemluvím o hodně malém úhlu záběru (30-8,2°). Časem by jsi zjistil, že se ti nechce tahat pořád oba objektivy a neustále je přehazovat. Pokud by byla volba univerzálnějšího objektivu, např 18-72 nebo něco podobného, vybral bych takový
 
prezi
#80 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 14-12-2011 07:53
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4027
Založený: 20.04.10

to RadekK a 3X: díky za radu clap
...objednávám tedy Olympus E-PL1 + M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm
 
www.CENDURO.cz
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 33

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.08 sekund 360,398,529 návštěv