27.4. 2024 12:10
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: POBYT V PŘÍRODĚ :: BYDLÍME, SPÍME, VAŘÍME
 Tisk diskuze
Vaření na cestách
prezi
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 12-02-2011 10:59
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4027
Založený: 20.04.10

Hola hola kolektive, vaříte na cestách? Předpokládám že ano. Samozřejmě součástí cestování je i "gastronomické laškování" s místní kuchyní, ale někdy není příležitost, čas či prostředky a tak se každý nějak stravujeme.

Co vaříte? Jaké je vaše oblíbené jídlo na cestách?

Z čeho vaříte? Co vozíte s sebou z domova a co nakupujete na místě? Jak svoje jídlo nejčastěji připravujete?

Na čem vaříte? Plyn, benzín, dřívkáč, klasický oheň, horké vřídlo či sopečná láva, rozpálený pouštní písek, ... ? Máte jeden ešus, nebo sadu nádobí?

"Tlačíte" cokoli (jen ať to má nějakou energii), nebo vyváříte a mlsáte?

Co nejzajímavějšího jste si uvařili? Byla by nějaká veselá historka o vašem vařením na cestách?

Vaše zkušenosti, rady, doporučení a recepty:
 
www.CENDURO.cz
Speed
#2 Vytisknout diskuzi
Vaření na cestách
Přidané 12-02-2011 11:15
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 354
Založený: 18.08.10

jedna historka by byla, jeli jsme do jednoho kempu v lete s par lidma, bylo to prez noc, s planem ze dalsi den pojedeme na vylet. vecer jsem vytahnul maso ktery jsem si nalozil doma a sli jsme ke grilu, byl to kemp kde behali psi, tak si uz kazdej dokaze domyslet co se stalo, sedli jsme si k ohni a maso jsem si dal k sobe na lavicku, hodil mrizku na klacky a sahnul po mase, maso nikde... hm... kde je plastova vanicka? na zemi? vedle plastovy vanicky psi, hruza.... ty maly jsem odehnal ale ty velky to vzaly do tlamy a pryc, super, meli jsme pripraveny 6 stehynek a z toho jsme meli 3 a jedno vozrany Grin
Upravil Speed dne 12-02-2011 12:04
XL 1000V Varadero(zebra)
 
http://www.motorkari.cz/profil/Speed/
nuclearB
#3 Vytisknout diskuzi
Vaření na cestách
Přidané 12-02-2011 15:32
Člen

Příspěvek: 108
Založený: 30.01.11

Tak manželka na každý delší výlet udělá řízky a když dojdou , tak na plynovém vařiči v ešusu ohřejeme nějakou konzervu, nebo luncheonmeat Wink Pokud se pohybuji v civilizované evropě, tak fastfood to jistí. Ve Francii a Itálii se dá dobře zaplácnout pizzou, sýrem a zeleninou. Pečivo kupujeme čerstvé.
Triumph Tiger 800 XC
 
http://nuclearb.rajce.idnes.cz/
bartus
#4 Vytisknout diskuzi
Vaření na cestách
Přidané 12-02-2011 16:13
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 707
Založený: 11.07.10

Tak než si vzpomenu co vše s Pavlínou kuchtíme, tak jedna veselá z natáčení. Stejně už to skoro každý ví.
Kdysik na cestě po dolomitech jsem v kempu vařil rizoto. Řekl jsem Pavlíně ať to ohlídá, že si jdu pro pivo shop.
Samozejmě když jsem se vracel tak moja byla v živém hovoru s dalšími členy výpravy a zrovna ji překapávala voda z ešusu s rýží. Voda samozejmě zalila hořák a nešlo mi to znova zapálit. Kamarád dostal "geniální " nápad, že to musím profouknout ten hořák a pak to pojede, jelikož je v něm voda. Jenže já vlastním vařič zn. VAR se závětřím, což v tu chvíli byla velká chyba. Nadechl jsem se prudce a foukl, zároveň se nosem piblížil k onomu zozpálenému závětří a nastalo lehké zasyčení a já měl na nose krásný oválný flek. pissedCo Vám budu povídat, vypadal jsem jako čuník. Celých zbývajících 10 dnů dovolené se mi všeci smáli.secret Samozřejmě že nejvíce ta moja.Grin
 
www.bartus.eu
danielprochazka
#5 Vytisknout diskuzi
Vaření na cestách
Přidané 12-02-2011 16:20
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 95
Založený: 09.06.10

Vařím na plynu, benzín se neosvědčil ( bylo vše cítit po benzínu) náplně koupíte po celém světě. Na vaření máme sadu nádobí, třídílnou nerez. Dá se s tím docela kuchtit. Pokud ráno vstanu tak káva pro mne a čaj pro slečnu. Snídaně má být vydatná tak instantní ovesná kaše. Na trhu je více druhů, chce si to vybrat, která vám bude chutnat. Oběd neřešíme, buď zastavíme na jídlo, nebo až večere. Pokud nás přepadne hlad tak sušené maso a hodně vody. Je pravda, že co přes den zameškáme ,dohoníme večer. Předvařená rýže, čočka, těstoviny, fazole. Hrozně moc zeleniny čerstvé (všude koupíte) pokud né, tak sušenou ale není to ono? Do všeho dávám dehydrované vývary. (ně co jako masox) Maso, když se dá sehnat tak ryby a kuřecí. Ale pozor!! Pečivo co se dá sehnat. Pak už jen sladká tečka. Já na cestách mám chuť na sladké furt!
 
www.pragmoto.cz
magoss
#6 Vytisknout diskuzi
Vaření na cestách
Přidané 12-02-2011 16:28
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 856
Založený: 26.08.10

Mám doma plynovej vařič tak na tom si sem tam uvařím pytlíkovou polívku:-D dálkové trasy že bych si musel vařit sám jsem zatím moc neapsolhoval ale na čundru to řešíme většinou formou veprovka a rejže..vypadá to hrozně ale aspoň něco sem tam teplého do žaludku.... jinak jsem si ještě koupil u mamky v obchodě gril na jedno použití..naši si ho berou když jezdí s caravanem a já si ho sem tam beru když jedu k přítulce a nebo sem tam na sraz..dá se na tom připravit cca 8 plátku vepřového a pak se to jen zaleje vodou a hodí do popelnice takže pohoda..
Víte, já jsem jediný Pučmeloud na světě občaneblushingGrin
 
http://www.ffa.vutbr.cz/~xvpokornag/
zetor
#7 Vytisknout diskuzi
Vaření na cestách
Přidané 12-02-2011 17:35
Člen

Příspěvek: 154
Založený: 04.01.11

Jak píše magoss.....dálkových cest jsem taky moc neabsolvoval,ale na 1-3 denní čundry chodím každý měsíc. Vařím klasicky na plynu.Je to skladný (jen malá bombička+kartuše)...nádobí= jeden nůž Bundeswehr=nůž,lžička,vidlička a malá teflonová pánev+malý rendlík alá hrnek.Osvědčená to kombinace.Jako jídlo považuju za nejlepší směs fazole+kukuřice v pálivé omáčce od Bonduel.....Frkne se do toho klobása nebo uzený a mě to chutná prostě nejvíc.Za těch pár let nemůžu ty masový konzervy ani cítit.Jinak taky nejsou špatný vajíčka na všechny způsoby.....Ty bereme třeba i na dvou denní moto výlety....stačí mít takovej ten plastovej obal a je to pohoda....vejce mají v každý dědině čerstvá.Gulášový polívky z pytlíku (taková ta hmota)...taky docela ujdou....Takže za nejlepší na cesty považuju-vejce,fazole,klobásy,uzený...!!! thumbs up O restauracích se zmiňovat nebudu...to je každýho věc podle toho kolik chce na cestách utrácet.
Upravil zetor dne 12-02-2011 17:38
 
itchy
#8 Vytisknout diskuzi
Vaření na cestách
Přidané 12-02-2011 23:07
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 784
Založený: 02.05.10

Tak ja jsem si oblibil Travellunch,byl jsem mile prekvapen jak je to chutne a vydatne a jak se da snadno pripravit i kdyz zas ta cena je odrazujici,jinak vozim sebou jeste hodne musli tyčinek ktere vetsinou jim rano a pak i behem dne a samozrejmě co se da koupit v obchodech jako pecivo nejakej salam kdyz dojde.Vařič plynovej je osvedcenej a kartuse jak uz nekdo psal sezenes vsude.
 
Marcel
#9 Vytisknout diskuzi
Vaření na cestách
Přidané 13-02-2011 10:28
Člen

Příspěvek: 4
Založený: 06.10.10

http://eshop.expressmenu.cz/ tady nakupuju když je potřeba.Podle mne nejlíp vaří kreditka.......Wink
 
oldsandal
#10 Vytisknout diskuzi
Vaření na cestách
Přidané 14-02-2011 14:46
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 262
Založený: 06.07.10

Marcel napsal:
http://eshop.expressmenu.cz/ tady nakupuju když je potřeba.Podle mne nejlíp vaří kreditka.......Wink

To nemyslíš úplně vážně. Co ti kreditka uvaří někde v horách nebo jinde mimo dosah platebního terminálu thumbs upGrin.
 
HonzaH
#11 Vytisknout diskuzi
Vaření na cestách
Přidané 14-02-2011 15:40
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 712
Založený: 24.05.10

no na shrábnutí bíle lajničky jedině zlatá kreditka, to je přeci jasné Grin
------------------------------------------
Kač Kač 950 2004 - už je pryč
Kač Kač 690 2009
 
ddusann
#12 Vytisknout diskuzi
Vaření na cestách
Přidané 01-05-2011 17:49
Člen

Příspěvek: 87
Založený: 27.05.10

mohu taky doporucit expressmenu.cz, velmi dobre ceny, slusne porce a treba gulasovka takova, ze sem snad lepsi nejedl...jo a jeste navic pro nekoho kdo by potreboval tak bezlepku.Grin
 
Efendi
#13 Vytisknout diskuzi
Vaření na cestách
Přidané 02-05-2011 13:26
Člen

Příspěvek: 30
Založený: 19.05.10

Nakoupit uz se da v podstatě všude za ceny jako u nás. Moc toho nevozím. V záloze vždy 2-3 dávky stravy am. armady MRE. Výběr z cca 30 druhu, odolně zabalený, balení vyjde na den, je tam i bezplamenný ohřívač, nápoj v prášku, sušenky, koření.... a sehnat se dá kolem 120-150Kč
 
Meli
#14 Vytisknout diskuzi
Vaření na cestách
Přidané 02-05-2011 14:00
Člen

Příspěvek: 626
Založený: 06.08.10

Na "východě" nevaříme a raději ochutnáváme místní jídla...
Na "západě" je v restauracích zbytečně draho, takže nejčastěji dobrý hostinec, instantní polévky - k nim máme velké balení čínských nudlí, takže si to každý dle potřeby "zahustí". Příloha místní chleba nebo bagety... kdo je nedojedenej tak z domova vezeme štangli salámu, případně místní sýr.
Když neni čas tak to jistěj sladké tyčinky...
Vaříme na plynovym VAR2 a spokojenost... jen jako nekuřáci pořád sháníme sirky... v případě spaní mimo kemp je dobré pamatovat na dostatek vody!

'http://meli.cz/elba/elba332.jpg'
Bvízka se k bvízce naklání
 
http://meli.cz
PetrMaly
#15 Vytisknout diskuzi
Vaření na cestách
Přidané 04-07-2011 17:02
Člen

Příspěvek: 1
Založený: 04.07.11

Marcel napsal:
http://eshop.expressmenu.cz/ tady nakupuju když je potřeba.Podle mne nejlíp vaří kreditka.......;)


Vidím to stejně... zrovna včera mi přišel balík jídel na dovolenou... Krakonošova pochoutka je naprosto bezkonkurenční :D ( http://eshop.expr...a-special/ )
Upravil PetrMaly dne 04-07-2011 17:03
 
snelcuk
#16 Vytisknout diskuzi
Vaření na cestách
Přidané 26-03-2012 12:03
Člen

Příspěvek: 1276
Založený: 20.10.11

Co adventure vejce? Grin

'http://img824.imageshack.us/img824/3531/vejce.jpg'
 
Medved 77
#17 Vytisknout diskuzi
Vaření na cestách
Přidané 26-03-2012 12:33
Člen

Příspěvek: 1014
Založený: 13.12.11

snelcuk napsal:
Co adventure vejce? Grin

'http://img824.imageshack.us/img824/3531/vejce.jpg'
kde to prodávaj já to koupím na velikonoce a bude to pro celou obec jenom nevím jestli má žena takový velký hrnec aby to obarvilaGrin
Neper se,život ti dá do držky sám.
 
http://loskutak77.rajce.idnes.cz/
danielprochazka
#18 Vytisknout diskuzi
Vaření na cestách
Přidané 27-03-2012 00:23
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 95
Založený: 09.06.10

Treba, 24.12.2011
Ryba, (uzeny Platys) vinecko, syr, olivky, chleb.
Co jsme cestou koupili.
danielprochazka přiložený následující obrázek:


[43.65Kb]
SmileNic není nemožnéWink
 
www.pragmoto.cz
snelcuk
#19 Vytisknout diskuzi
Vaření na cestách
Přidané 29-03-2012 15:36
Člen

Příspěvek: 1276
Založený: 20.10.11

Tomu říkám idylka na pikniku clap Co to vínečko? Asi nealkoholické že? Wink
 
danielprochazka
#20 Vytisknout diskuzi
Vaření na cestách
Přidané 30-03-2012 01:21
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 95
Založený: 09.06.10

Kdepak, moc dobre cervene, tady muzes mit pod cepici Smile 400g alk.
No pokud mas NZ licenci a je plna a je ti 20.
Mam to moc rad, dobre jidlo a vinecko, na zaver zakusek a kavicka.
No ale pak jsem jak sud a nechce se mi nikam jezdit????
Tak radeji nezeru pres den, nechavam to az na vecer pray
danielprochazka přiložený následující obrázek:


[131.74Kb]
Upravil danielprochazka dne 30-03-2012 01:29
SmileNic není nemožnéWink
 
www.pragmoto.cz
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 44

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.12 sekund 360,310,119 návštěv