28.4. 2024 19:43
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
tachometr
Flash
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 29-03-2011 08:17
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

zdravím. Asi před týdnem jsem si jako doplněk abych měl další informace (jako denní počítadlo, průměrnou rychlost, maximálku a celkový počet najetých km) koupil tachometr sigma MC8 (měří rychlost do 300 km/h, má tam rozměr i na větší kolo než je 21'Wink a řeším jak ukotvit čidlo (alá relátko spínané magnetem).. to bych v pohodě dal na vidlici, ale kam dát magnet? magnet by měl podle návodu být 5 mm od relátka.. což když dám na drát tak je to nemožné.

Napadlo mě to ukotvit do kotouče, ale ten originál magnet se tam zaprvé nevejde a zadruhé stejně to je větší vzdálenost jak 5 mm a tudíž to asi nebude správně fungovat.

Máte s tímto někdo zkušenosti jak jste tuto problematiku vyřešili ? popřípadě jestli sehnat nějaký jiný opravdu silný magnet a dát ho dál jestli to bude fungovat. budu nadšen za každé řešení Wink

Děkuji
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
3X
#2 Vytisknout diskuzi
tachometr
Přidané 29-03-2011 09:01
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

a zkusil jsi to už do těch drátů?

na šlapacím kole to upevňuješ taky na drát, je to dále jak 5mm a bez problémů to funguje

 
jencekgs
#3 Vytisknout diskuzi
tachometr
Přidané 29-03-2011 09:31
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

Pak už leda nalepit na ráfek, ale tam ti to asi dlouho nevydrží. Na kotouč bych to nedával. Ten se hřeje. Nebo ten snímač podlož a dej to čidlo na drát jak píše 3x a podkládat snímač dokud to nezačne snímat.
S Rablenkou cestou necestou
 
PetrAT
#4 Vytisknout diskuzi
tachometr
Přidané 29-03-2011 10:25
Člen

Příspěvek: 2285
Založený: 27.05.10

Magnet mám v kotouči už hodně sezon a není problém.
Přichycený páskou
Nebo ho přilep na střed lepidlem
Magnet můžeš dát libovolný
 
Flash
#5 Vytisknout diskuzi
tachometr
Přidané 29-03-2011 10:27
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

jencekgs napsal:
Pak už leda nalepit na ráfek, ale tam ti to asi dlouho nevydrží. Na kotouč bych to nedával. Ten se hřeje. Nebo ten snímač podlož a dej to čidlo na drát jak píše 3x a podkládat snímač dokud to nezačne snímat.


tak teoreticky by magnetu nemělo vadit že se kotouč hřeje ne ? čidlo by bylo na vidlici...

na ráfek to nepřipadá v úvahu, v první ďouře či koleji mimo asfalt by asi ulít Wink

jinak když dám magnet na drát tak to je vzdálenost větší jak 12 centimetrů, částečně by to šlo tedy omezit tím podložením čidla. to by možná šlo. ale stejně to bude víc jak 6cm což si myslím že to fungovat nebude, ale zkusím to.
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
jencekgs
#6 Vytisknout diskuzi
tachometr
Přidané 29-03-2011 10:46
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

Flash napsal:
jencekgs napsal:
Pak už leda nalepit na ráfek, ale tam ti to asi dlouho nevydrží. Na kotouč bych to nedával. Ten se hřeje. Nebo ten snímač podlož a dej to čidlo na drát jak píše 3x a podkládat snímač dokud to nezačne snímat.


tak teoreticky by magnetu nemělo vadit že se kotouč hřeje ne ? čidlo by bylo na vidlici...

na ráfek to nepřipadá v úvahu, v první ďouře či koleji mimo asfalt by asi ulít Wink

jinak když dám magnet na drát tak to je vzdálenost větší jak 12 centimetrů, částečně by to šlo tedy omezit tím podložením čidla. to by možná šlo. ale stejně to bude víc jak 6cm což si myslím že to fungovat nebude, ale zkusím to.


Myslím že tomu magnetu to vaďit asi nebude. Ale já mám třeba na tachu na kole ten magnet zalité v plastu a tomu už by to vadit mohlo.
A otázka je čím by si ten magnet přichytil. Ale bude to asi jediná alternativa. 12cm je fakt dost.
S Rablenkou cestou necestou
 
Flash
#7 Vytisknout diskuzi
tachometr
Přidané 29-03-2011 11:20
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

jencekgs napsal:
Flash napsal:
jencekgs napsal:
Pak už leda nalepit na ráfek, ale tam ti to asi dlouho nevydrží. Na kotouč bych to nedával. Ten se hřeje. Nebo ten snímač podlož a dej to čidlo na drát jak píše 3x a podkládat snímač dokud to nezačne snímat.


tak teoreticky by magnetu nemělo vadit že se kotouč hřeje ne ? čidlo by bylo na vidlici...

na ráfek to nepřipadá v úvahu, v první ďouře či koleji mimo asfalt by asi ulít Wink

jinak když dám magnet na drát tak to je vzdálenost větší jak 12 centimetrů, částečně by to šlo tedy omezit tím podložením čidla. to by možná šlo. ale stejně to bude víc jak 6cm což si myslím že to fungovat nebude, ale zkusím to.


Myslím že tomu magnetu to vaďit asi nebude. Ale já mám třeba na tachu na kole ten magnet zalité v plastu a tomu už by to vadit mohlo.
A otázka je čím by si ten magnet přichytil. Ale bude to asi jediná alternativa. 12cm je fakt dost.


tak ten originál bych dal na drát, do toho kotoučebych dal libovolný co se mi válí doma (velikostně bych ho upravil) abych ten původní nezničil.. zkusil bych ho (v kotouči mám chladící otvor) vlepit třebas průhledným silikonem do toho otvoru, viz. foto.. a pak na vidlici čidlo, podložit ho něčím a snad to bude ok
'http://files.uloziste.com/fotky/f68a4086563e1035/8544d59258cd9847-3.jpg'
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
jencekgs
#8 Vytisknout diskuzi
tachometr
Přidané 29-03-2011 11:26
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

To vypadá jako jediná možnost pro umístění, je si nejsem jistej tím silikonem jestli to udrží. ale snad jo.
S Rablenkou cestou necestou
 
Thymallus
#9 Vytisknout diskuzi
tachometr
Přidané 29-03-2011 11:33
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 238
Založený: 16.05.10

a co zadní kolo?
Když je vůle, cesta se najde Wink
'http://www.atomer.sk/user/10316/upload/ftp_client/rajce.png'
 
Flash
#10 Vytisknout diskuzi
tachometr
Přidané 29-03-2011 11:41
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 782
Založený: 02.08.10

Thymallus napsal:
a co zadní kolo?


nemám tak dlouhej kabel a nechce se mi to předělávat (musel bych to celé rozdělat a přepájet a už to nikdy tak nezalisuju jak to je originál (i když smršťovací bužírka by to asi zvládla...)
nebo ho jen nastavit, to je taky pravda. .to by šlo.. zkusím nad tím zapřemejšlet ještě, ale radši bych ho dal do toho předního. každopádně dík za námět

ještě mě napadlo jak je ta šipka s tím chladícím otvorem, tak si sehnat magnet co přímo pásne do hlavičky toho šroubu co drží kotouč a vlepit ho tam Wink

to by mohlo fungovat
Upravil Flash dne 29-03-2011 11:43
If you see the flash, it's already too late hilarious
 
jencekgs
#11 Vytisknout diskuzi
tachometr
Přidané 29-03-2011 11:50
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

Na zadek bych to netahal. Já to tak vozil na kole abych mohl měřit vzdálenost ujetou po zadním ko, ale n motorce jezdit po zadním neumím, tak je zbytečné tahat kabel přes celou motorku dozadu. Ten magnet do hlavy šroubu není špatný nápad, ale musel by si to přilepit tak aby to drželo a zároveň si to mohl vyndat budeš-li to potřebovat rozšroubovat.
S Rablenkou cestou necestou
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 32

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.03 sekund 360,559,958 návštěv